ELIT Polska – podsumowanie roku | MOTOFAKTOR

ELIT Polska - podsumowanie roku

person Joanna Piszcz 3/09/2018

Finał Supermechanika ELIT to okazja do podsumowania zmiany AD Polska w ELIT Polska.

Rok temu, w sierpniu 2017, Grupa Rhiag, należąca do amerykańskiej Grupy LKQ Corporation, formalnie przejęła firmę AD Polska. Natomiast 17 listopada 2017 roku spółka Autodistribution Polska zmieniła nazwę na Elit Polska spółka z o.o. Co się od tego czasu zmieniło i co jeszcze czeka spółkę? O tym zarząd ELIT Polska poinformował w czasie finału turnieju Supermechanik ELIT 2018, rozegranego 1 września w Zakopanem.

 

Zacznijmy od tego, jakie zmiany planowane są jeszcze w tym roku. Do końca tego roku ELIT Polska “wchłonie” obecną już wcześniej w Polsce spółkę ELIT PL.

W tym roku łączymy te dwie spółki. Spółka ELIT PL działała głównie na południu Polski. Obecnie trwa proces przejęcia 14 filii ELIT PL i włączenie ich do struktury ELIT Polska. Po połączeniu spółek jako ELIT Polska będziemy dysponowali 62 oddziałami oraz 4 centrami logistycznymi. Dawid Cieśla Członek zarządu ELIT Polska

 

Struktura ELIT Polska po połączeniu z ELIT PL będzie wyglądała następująco:

 

  • 4 centra logistyczne
  • 62 oddziały
  • ponad 66 tys. m kw. powierzchni magazynowej
  • ponad 800 pracowników

 

W minionym roku w ofercie ELIT Polska pojawiły się 24 nowe linie produktowe takich dostawców jak m.in. – ATE, Bilstein, Brembo, Cifam, ContiTech, Dolz, ET Engine Team, Pierburg, Victor Reinz, Siemens, Tesla, UFI Filters, Wahler. Nowością w ofercie są elementy karoseryjne 14 marek. Obecnie ELIT Polska oferuje także 50 grup produktowych i ponad 30 tys. referencji marki Starline z takich kategorii jak układ hamulcowy, części zawieszenia, skrzynia biegów i napęd, części silnikowe, części elektryczne, układ paliwowy, system doładowania, układ wydechowy, komponenty nadwozia, części uniwersalne oraz wyposażenie warsztatu i narzędzia.

 

A to nie koniec zmian. Sieci warsztatowe należące wcześniej do AD Polska AD Serwis i Auto Primo – musiały zmienić nazwę na Partner ELIT. Do końca 2018 roku w Polsce ma działać 350 warsztatów samochodowych należących do tej międzynarodowej sieci, która oferuje swoim członkom zarówno wsparcie techniczne, jak i marketingowe. Z kolei dotychczasowy program promocyjny oferowany wcześniej przez AD Polska, został zachowany pod nazwą Klub ELIT.

 

Prezes ELIT Polska Piotr Stopczyk poinformował natomiast o korzyściach z obecności w tak silnej międzynarodowej grupie, jak LKQ Corporation.

To przede wszystkim siła marki i dużego międzynarodowego gracza, a także niższe koszty zakupu, uproszczona logistyka i magazynowanie oraz zoptymalizowane koszty centrali czy katalogowania. Piotr Stopczyk ELIT Polska

 

W 2017 roku grupa LKQ Corporation osiągnęła obrót w wysokości 9,74 mld dolarów. W Ameryce Północnej grupa stawia na rozwój organiczny, poprzez tworzenie filii, natomiast w Europie poprzez przejęcia. Najświeższy nabytek LKQ Corporation w naszym regionie to niemiecki dystrybutor – firma Stahlgruber GmbH. Za pośrednictwem firmy Mekonomen grupa LKQ przejęła w lipcu tego roku duńskiego FTZ i polskiego Inter-Teamu. W 2017 roku LKQ Corporation znalazła się na 304. miejscu w rankingu 500 największych firm w USA magazynu “Fortune”.

 

Podsumowaniu roku w ELIT Polska towarzyszyło wręczenie nagród za udział w promocji “Lato w Klubie ELIT” oraz nagród zarządu m.in dla Dostawcy Roku. Tym razem tytuł ten otrzymała marka SWAG.

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).