ELIT Polska: części General Ricambi w ofercie dystrybutora | MOTOFAKTOR

ELIT Polska: części General Ricambi w ofercie dystrybutora

person Redakcja 8/06/2018

Do katalogu ELIT Polska dołączył kolejny renomowany producent części zamiennych do samochodów osobowych - General Ricambi.

Firma General Ricambi powstała ponad 30 lat temu w Mediolanie. Dziś dysponuje fabryką o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, w którym produkowane są między innymi przekładnie kierownicze, półosie napędowe oraz pompy wspomagania. Poszczególne referencje trafiają na pierwszy montaż oraz aftermarket.

Nasza sieć stawia na różnorodność dostawców, co pozwala współpracującym z nami warsztatom wybrać optymalną ofertę dla swoich Klientów. Stąd wprowadzamy do dystrybucji kolejnego producenta elementów układu przeniesienia napędu. General Ricambi proponuje bardzo szeroki katalog referencji na aftermarket przeznaczonych do marek samochodów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Przekłada się to na pokrycie niemal całego parku pojazdów osobowych zarejestrowanych w naszym kraju. Dawid Cieśla ELIT Polska

 

General Ricambi oferuje także półosie wału napędowego po rekonstrukcji. Proces ten znacząco różni się od elementów naprawianych czy regenerowanych. W tym przypadku każda zdemontowana półoś rozkładana jest na pojedyncze elementy, których stan podlega wnikliwej analizie i ocenie. W przypadku dużego stopnia zużycia dana część zostaje zezłomowana, a nowa – wyprodukowana z zachowaniem oryginalnych parametrów. Następnie kompletna półoś trafia do lakierni, ostatnią nakładaną warstwą jest powłoka antykorozyjna. W tym zakresie włoska fabryka spełnia standardy ISO 9001:2008.

 

Co więcej, firma General Ricambi systematycznie gromadzi i magazynuje odzyskane elementy, zaś nowoczesny park maszyn pozwala na wytworzenie nowego wału niezależnie od stopnia przygotowania całości do rekonstrukcji. W praktyce znacznie upraszcza i przyspiesza to proces dystrybucji półosi na linii fabryka – dystrybutor – warsztat.

Rekonstrukcja półosi wału napędowego to bardzo ciekawa i zarazem konkurencyjna pozycja w ofercie General Ricambi. Unikalny sposób przywracania jej sprawności technicznej ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze. To także niemal stuprocentowa szansa na nowy element do starszych konstrukcji samochodów, do których producent nie zapewnia już oryginalnych części. Jeśli zważymy, że średnia wieku pojazdu w Polsce to prawie 15 lat, mamy w tej ofercie duży potencjał rozwoju i korzyści. Dawid Cieśla ELIT Polska

 

Źródło: ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).