ELIT PL oficjalnie częścią ELIT Polska

person Redakcja 24/01/2019

Dobiegł końca ostatni etap zmian właścicielskich w ELIT Polska. Nowy rok w historii firmy rozpoczyna się od poszerzenia sieci i większej liczby przedstawicieli handlowych.

W wyniku zmian właścicielskich firma AD Polska została przekształcona w ELIT Polska Sp. z o.o. Ostatnim etapem tego procesu było połączenie struktur z działającą do tej pory spółką ELIT PL. Zgodnie z ustaleniami spółka ELIT Polska przejęła cały jej majątek i została jedynym następcą prawnym.

W ramach zmian właścicielskich, nabywcą AD Polska została Grupa Rhiag, do której należy między innymi europejska sieć ELIT. Jej przedstawicielstwo w naszym kraju funkcjonowało pod szyldem ELIT PL, ale to nowy podmiot ELIT Polska otrzymał status przejmującego. Fakt ten został potwierdzony uchwałą zarządu i stosownymi zmianami w Krajowym Rejestrze Sądowym. Formalnie weszły one w życie 28 grudnia 2018 roku. Większa sieć filii zapewnia gęstsze pokrycie poszczególnych regionów naszego kraju. Co prawda, wciąż zaopatrują je nasze cztery magazyny, ale mechanicy zyskali dostęp do szerszego asortymentu i szybciej realizowanych zamówień. Systematycznie rosnąca lista klientów wymaga też efektywniejszej współpracy z naszej strony. Dlatego wzmocniliśmy struktury spółki poprzez zwiększenie liczby przedstawicieli handlowych. Dawid Cieśla Dyrektor Marketingu i Sprzedaży ELIT Polska

 

Połączenie dotychczasowych struktur wymagało również weryfikacji listy poszczególnych dostawców. Jednocześnie wprowadzano na polski rynek nową, własną markę Starline. Katalog ponad 50 tys. referencji przeznaczony jest do jednośladów, samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz pojazdów ciężarowych i autobusów. W pierwszej kolejności do oferty ELIT Polska trafiły elementy układu hamulcowego i szeroka paleta nowoczesnych konstrukcji akumulatorów. Kolejne grupy produktowe to amortyzatory i elementy ich mocowania, filtry kabinowe, żarówki, pióra wycieraczek, termostaty i świece żarowe. Ich pokrycie niemal w stu procentach odpowiada modelom pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w naszym kraju.

Integracja obu polskich spółek umożliwiła też dostęp do magazynu centralnego, który znajduje się pod czeską Pragą. Doskonała lokalizacja wpisuje się w europejski układ drogowy co zapewnia szybką dostawę do naszego kraju. Z zasobów magazynu korzystają już przedstawicielstwa ELIT w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Słowacji, Rumunii, na Ukrainie i na Węgrzech. Dawid Cieśla

 

Źródło: ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl