Elf ma 8 nowych olejów w ofercie | MOTOFAKTOR

Elf ma 8 nowych olejów w ofercie

person Redakcja 15/02/2022

Elf rozpoczyna nowy rok mocnym akcentem. Na rynku pojawi się aż 8 nowych olejów tej marki.

Elf po raz kolejny przełamuje stereotypy. Francuski gigant olejowy, kojarzony przez wiele lat z markami francuskimi, od dłuższego czasu skupia uwagę użytkowników samochodów niemieckich, brytyjskich i koreańskich. Na początku tego roku do sprzedaży trafi aż 8 nowych olejów z homologacjami BMW, Forda, GM, Hyundaia, Kia, Opla i Volkswagena. Elf nie zapomina oczywiście o modelach francuskich – nowością w gamie będzie także nowy olej do diesli koncernu PSA.

 

Parametry techniczne olejów Elf nie tylko spełniają wymagania najnowszych silników, ale praktycznie każdego roku przesuwają granice technicznych możliwości. Mimo tego klienci, zwłaszcza ci detaliczni, oczekują specjalnych „dedykacji” na opakowaniach, które w szczególny sposób podkreślą współpracę koncernu olejowego i poszczególnych producentów silników.

 

Elf wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom i od dłuższego czasu oferuje produkty „dedykowane”. Olejowe nowości, z którymi Elf wchodzi w rok 2022 wyraźnie obrazują strategię koncernu. To jeden z czołowych światowych graczy, który na etapie projektowania ściśle współpracuje z największymi producentami samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych.

0W-20

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL-TECH APX 0W-20

W niezwykle wymagającej klasie 0W-20 pojawią się dwa nowe oleje. Pierwszy to EVOLUTION FULL-TECH APX 0W-20 (ACEA C5, API SN – RC, ILSAC GF-5) dedykowany do najnowszych benzynowych silników BMW, Jaguar, Land Rover (STJLR.03.5004).

 

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL-TECH VSX 0W-20

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga nowość w klasie 0W-20 to EVOLUTION FULL-TECH VSX 0W-20 (ACEA C5) – polecany do najnowszych silników benzynowych i wysokoprężnych grupy VW (homologacja VW 508.00 / 509.00) i Porsche (C20).

0W-30

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL TECH FDX 0W-30

Kolejna nowość, to EVOLUTION FULL TECH FDX 0W-30 (ACEA C2). To olej dopasowany do wybranych silników wysokoprężnych Forda – ma homologację FORD: WSS-M2C950-A oraz Jaguara i Land Rovera (STJLR.03.5007).

5W-20

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL TECH FEX 5W-20

Jeszcze jedna pozycja do silników Forda, Jaguara i Land Rovera. Doskonale nadaje się do jednostek Eco-Boost. To Elf EVOLUTION FULL TECH FEX 5W-20 (ACEA C5, API SN/CF) z homologacją FORD: WSS-M2C-948-B, Jaguar Land Rover: STJLR.03.5004.

5W-30

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL-TECH DTX 5W-30

EVOLUTION FULL-TECH DTX 5W-30 (ACEA C2 & C3, API SN/CF) zainteresuje zapewne posiadaczy samochodów różnych marek, ponieważ ma szereg homologacji czyniących go idealnym do stosowania w najnowszych sinikach Mercedes-Benz (229.52), Opel/Vauxhall (OV0401547), General Motors (Dexos 2TM – poziom).

 

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL-TECH C2 5W-30

EVOLUTION FULL-TECH C2 5W-30 (ACEA C2) został dla odmiany opracowany z myślą o silnikach benzynowych i wysokoprężnych EURO V koncernu PSA (PSA B71 2290) i Toyoty (spełnia wymagania).

 

Olej silnikowy Elf 5W-30 to Elf EVOLUTION 900 USX 5W-30

 

 

 

 

 

Ostatnia nowość 5W-30 to Elf EVOLUTION 900 USX 5W-30 (API SP, ILSAC GF-6A) – szczególnie zalecany do benzynowych silników turbo z wtryskiem bezpośrednim marki General Motors (Dexos 1TM Gen2) oraz wybranych jednostek Forda (WSS-M2C961-A1).

5W-40

Olej silnikowy Elf EVOLUTION FULL-TECH LSX 5W-40

Listę styczniowych nowości zamyka EVOLUTION FULL-TECH LSX 5W-40 (ACEA C3, API SN/CF). To kandydat na bestsellera na naszym rynku. Poza szeregiem dopuszczeń, produkt ma homologację VW 505.01, która czyni go idealnym do stosowania w silnikach VW z pompowtryskiwaczami. To najpopularniejsze diesle na naszym rynku wtórnym. Inne homologacje: Porsche (A40), Mercedes-Benz (229.1), Ford (WSS-M2C 917-A-poziom), Fiat (9.55535-S2-poziom), General Motors (Dexos 2TM – poziom).

 

Źródło: TotalEnergies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).