Elektryki VAG będą produkowane także w Polsce | MOTOFAKTOR

Elektryki VAG będą produkowane także w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 14/03/2018

Grupa Volkswagen rozszerza produkcję pojazdów elektrycznych na całym świecie na masową skalę.

W ramach tych działań już w tym roku koncern wydał 20 mld euro, a w ciągu kolejnych 5 lat ma wydać 90 mld euro na rozwijane baterii i EV Grupy.

 

Dyrektor generalny Grupy Volkswagen Matthias Mueller, zapowiedział, że do końca 2022 roku samochody elektryczne będą produkowane w 16 fabrykach na całym świecie m.in. w Polsce. Najprawdopodobniej w ciągu 4 lat, w zakładzie we Wrześni ruszy seryjna produkcja nowego e-Craftera. Obecnie EV są produkowane w 3 fabrykach (Wolfsburgu, Dreźnie i Bratysławie). W ciągu 2 lat, zakładów ma być 12.

Od 2019 roku nowy pojazd elektryczny będzie pojawiał się praktycznie co miesiąc. W ten sposób zamierzamy zaoferować największą flotę pojazdów elektrycznych na świecie, we wszystkich markach i regionach, w ciągu zaledwie kilku lat. Matthias Müller Dyrektor generalny Grupy Volkswagen

 

Projekt “Roadmap E” zawiera takie cele jak:

  • budowa 3 mln EV/rok do 2025
  • 80 nowych elektrycznych modeli do 2025 (50 aut czysto elektrycznych i 30 hybryd plug-in)
  • 16 zakładów produkcyjnych pojazdów elektrycznych do końca 2022
  • stworzenie jak najwydajniejszych akumulatorów

 

Źródło: ElectroMobility Expert

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).