Elektryczny Nissan ARIYA na trasie od bieguna do bieguna | MOTOFAKTOR

Elektryczny Nissan ARIYA na trasie od bieguna do bieguna

person Adrian Januszkiewicz 4/03/2023

Już za ok. miesiąc Nissan ARIYA wyruszy w pierwszą na świecie wyprawę EV z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy.

 

Nissan, we współpracy z brytyjskim podróżnikiem Chrisem Ramseyem oraz zespołem śmiałków, podejmie wyzwanie przejechania od bieguna do bieguna. Trasa licząca ponad 27 000 kilometrów prowadzi przez kilka regionów i kontynentów. Zespół będzie podróżował zmodyfikowanym Nissanem ARIYA e-4ORCE, w temperaturze otoczenia zmieniającej się od ‑30⁰C do 30⁰C.

 

W marcu 2023 r. małżeństwo – Chris i Julie Ramsey – rozpoczną wyprawę od bieguna do bieguna, czyli z Arktyki, przez Amerykę Północną, Środkową i Południową, na Antarktydę.

 

Trasa będzie przebiegać przez najbardziej ekstremalne i surowe, a jednocześnie piękne okolice. Od pokrytych śniegiem krajobrazów lodowcowych po zdradliwe górskie podjazdy i rozległe pustynne wydmy. Wyprawa „Od bieguna do bieguna” w Nissanie ARIYA zaprowadzi osoby, które będą śledzić jej przebieg, do zakątków, zapierających dech w piersiach i jak dotąd nieznanych.

Ekspedycja Ramseyów wpisuje się w program Ambition 2030 Nissana i zobowiązanie firmy do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach długofalowej strategii wspierania mobilności, Nissan zamierza dostarczać fascynujące pojazdy i technologie poprawiające jakość podróży oraz życia społeczeństwa.

 

W celu dostosowania do mroźnych, arktycznych i antarktycznych warunków Nissan ARIYA e‑4ORCE zostanie wyposażony w specjalnie zaprojektowane, wytrzymałe elementy nadwozia, które wraz z ulepszonymi kołami, oponami i elementami zawieszenia umożliwią przemierzanie ekstremalnego terenu.

 

e‑4ORCE to najbardziej zaawansowana technologia napędu na cztery koła Nissana, która precyzyjnie zarządza przenoszeniem mocy i parametrami hamowania, aby zapewnić większą płynność i stabilność prowadzenia. System zapewnia większe poczucie pewności za kierownicą. Precyzyjnie kontroluje zadany kierunek jazdy na dowolnej nawierzchni, w tym na mokrych i pokrytych śniegiem drogach, bez konieczności zmiany stylu jazdy czy interwencji kierowcy.

 

Z uwagi na nieprzewidywalność warunków i ogrom przedsięwzięcia dokładna data rozpoczęcia wyprawy Ramseya zostanie wyznaczona z dnia na dzień. Trudna i ciągle zmieniająca się pogoda w połączeniu z równie trudnymi i nieprzewidywalnymi warunkami jazdy pozwala na określenie daty wyjazdu jedynie w przybliżeniu – na tydzień rozpoczynający się 20 marca. Ekspedycja rozpocznie się wtedy, gdy warunki będą najbardziej odpowiednie. Zapraszamy do wspólnego odliczania do wyprawy oraz śledzenia życiowej przygody Chrisa i Julie.

Źródło: Nissan

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).