ElectroMobility Poland: zwycięzcy konkursu na karoserię polskiego EV | MOTOFAKTOR

ElectroMobility Poland: zwycięzcy konkursu na karoserię polskiego EV

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2017

Jury konkursu na projekt nadwozia polskiego auta elektrycznego spośród dziewięciu finałowych prac wybrało cztery najlepsze.

Łukasz Myszyński, Damian Woliński, Sebastian Nowak i Mateusz Tomiczek – to oni zostali laureatami konkursu na projekt nadwozia polskiego samochodu elektrycznego zorganizowanego przez ElectroMobility Poland. W nagrodę każdy z nich otrzymał po 50 tys. zł. Oprócz nich wyróżnienia otrzymały koncepcje zgłoszone przez 2sympleks i One One Lab.

 

Zwycięskie projekty będą teraz stanowiły podstawę do produkcji prototypów aut elektrycznych, na projekt których w październiku br. spółka ElectroMobility Poland uruchomi nowy konkurs. Będzie on skierowany do producentów pojazdów i komponentów z branży automotive. Konkurs będzie przeprowadzony we współpracy spółki z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, z którym podpisała już list intencyjny.

 

Na ogłoszeniu wyników dotychczasowego konkursu był obecny m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Cieszę się, że jesteśmy na finiszu pierwszego etapu, co znaczy, że jest przygotowana propozycja karoserii samochodu elektrycznego. Chciałbym serdecznie podziękować jury za społeczną, długą pracę która została włożona w nagłośnienie projektu, zgłosiło się ok. 100 chętnych, żeby ten konkurs wygrać. Krzysztof Tchórzewski minister energii
Te projekty zostały nagrodzone nie tylko dlatego, że uzyskały najwyższe oceny w opinii członków wedle przyjętych kryteriów, czyli wartości artystycznej, bezpieczeństwa, ergonomii, możliwości wyprodukowania, ale również dlatego, że są to projekty, których autorzy uwzględnili w najszerszym zakresie uwagi jury zgłaszane na kolejnych spotkaniach. Ponadto to są projekty, których autorzy wykazali się największą wiedzą i przedstawili dojrzałe przemyślenia w zakresie realizacji następnych etapów projektu tzn. w zakresie technologii wytworzenia nie tylko nadwozia, doboru elementów napędu i jego rozłożenia w pojeździe. Jesteśmy przekonani, że nasi laureaci to są najlepsi partnerzy dla przedsiębiorców i konsorcjów, którzy podejmą się budowy prototypu i wdrożenia pojazdu elektrycznego. dr hab. Andrzej Muszyński przewodniczący jury konkursu

 

Zwycięskie i wyróżnione prace prezentujemy poniżej:

Łukasz Myszyński – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - projekt Junior
Damian Woliński - absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - projekt SE1
Sebastian Nowak - wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie - projekt Be-E
Mateusz Tomiczek – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - projekt Concept Curie
Wyróżniony projekt 2sympleks
Wyróżniony projekt One One Lab

Źródło: wnp.plElectroMobility Poland

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).