Ekowyzwanie Continental 2024 już trwa | MOTOFAKTOR

Ekowyzwanie Continental 2024 już trwa

Już po raz trzeci Continental organizuje wakacyjne ekowyzwanie zachęcające do aktywności fizycznej i zbierające środki na ochronę Bałtyku.

Podczas tegorocznej edycji ekowyzwania Continental za każdy kilometr pokonany pieszo lub na kołach (na przykład rowerze, rolkach lub deskorolce) podczas spaceru, biegu, nordic walkingu, przekazywana będzie określona kwota pieniędzy na rzecz Fundacji MARE. Środki te zostaną wykorzystane na zakup morskiego kosza, który pozwoli na zebranie aż 1400 kg plastikowych odpadów z wody rocznie. Aby osiągnąć ten cel, naszym celem jest zebranie kwoty 80 000 PLN.

 

Aby wziąć udział w ekowyzwaniu Continental, wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, zarejestrować się i dołączyć do otwartego wyzwania „Kurs na czyste morze z Continental”. Można rywalizować samodzielnie lub w drużynach składających się z maksymalnie 10 osób. Każdego dnia mamy wiele okazji do aktywności, czy to podczas treningu sportowego, codziennych zajęć czy wieczornego spaceru w parku. Akcja trwa od 24 czerwca do 25 sierpnia 2024 roku. Więcej informacji można znaleźć na dedykowanej stronie akcji.

Aktywność fizyczna dla zdrowia i Bałtyku

Co roku 14 milionów ton plastiku trafia do mórz i oceanów, co odpowiada jednej śmieciarce co minutę. Ponad 60% zanieczyszczeń w tych obszarach stanowi plastik. Czy istnieje sposób, aby to zmienić? Zdecydowanie, zaczynając od zmiany naszych codziennych nawyków, na przykład korzystając z toreb wielokrotnego użytku, odrzucając butelki PET na rzecz szklanych, i świadomie wybierając produkty, które nie są pakowane w plastik. Dołączając do ekowyzwania Continental, organizowanego we współpracy z Fundacją MARE po raz trzeci, możemy wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska.

Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska, Fot. Continental
Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska, Fot. Continental

„Cieszę się, że nasze ekowyzwanie z roku na rok zdobywa coraz większe zainteresowanie. Dzięki pełnemu zaangażowaniu zarówno osób spoza firmy, jak i pracowników, ostatnie dwie edycje zakończyły się sukcesem, a postawione kosze morskie przyczyniły się do usunięcia z wód Bałtyku wielu ton odpadów. Jestem więc pełna optymizmu oraz przekonana, że również i w tym roku wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś dobrego, zarówno dla siebie, jak i środowiska” – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

W ubiegłym roku w ekologicznym wyzwaniu Continental wzięło udział ponad 2000 uczestników, którzy spalili łącznie 39 milionów kalorii. Pieniądze, które udało się w ten sposób zebrać, pozwoliły Fundacji MARE na zakup kosza morskiego, który został zainstalowany w Jastarni.

 

 

Źródło: Continental

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).