Ekologiczne opony Yokohamy w Pikes Peak International Hill Climb | MOTOFAKTOR

Ekologiczne opony Yokohamy w Pikes Peak International Hill Climb

person Adrian Januszkiewicz 17/05/2022

Yokohama dostarczy opony do 18 samochodów* startujących we wszystkich 6 kategoriach setnego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb.

 

Będzie wśród nich pierwsza dostawa ulicznych opon sportowych ADVAN A052 wykonanych z ekologicznych materiałów. Yokohama oczekuje zwycięstwa w każdej z poszczególnych kategorii, a także odzyskania mistrzostwa wszystkich kategorii zdobytego w 2020 roku.

 

Opony ADVAN A052 wykonane z ekologicznych materiałów zostaną użyte w aucie Tesla Model S Plaid Electric Performance/NRS (model 2022), pilotowanym przez Blake’a Fullera, który rywalizuje w „Exhibition Division”. Mają one wysoką zawartość materiałów z recyklingu. Kauczuk butadienowy pozyskiwany z ropy naftowej, stosowany w ścianie bocznej tej części opony, która najbardziej zmienia kształt podczas jazdy, został w nich zastąpiony kauczukiem butadienowym pochodzącym z biomasy.

 

Sprawdzenie opon w trudnych warunkach pokonywania wzniesień jest ważne dla rozwoju technologii produkcji zmniejszających obciążenie środowiska. Firma przyspiesza prace nad bardziej ekologicznymi oponami i oczekuje, że w nadchodzących latach będzie dostarczać ich coraz więcej na potrzeby wyścigu Pikes Peak International Hill Climb.

 

Yokohama dostarczy również inne modele opon wiodącym kierowcom, w tym mistrzowi „Exhibition Division” z 2021 r., Randy’emu Pobstowi, który będzie jeździł Teslą Model S Plaid z 2021 r., oraz Clint’owi Vahsholtzowi – King of the Mountain 2020, do użytku w jego Astonie Martinie V12 Vantage GT3, który rywalizuje w „Open Division”. Ponadto Yokohama jest jedynym dostawcą opon dla pojazdów Porsche Cayman GT4 Clubsport startujących w Porsche Pikes Peak Trophy by Yokohama. Piąty rok z rzędu będą to opony ADVAN A052.

 

Pikes Peak International Hill Climb to zawody wspinaczkowe o znakomitej historii sięgającej 1916 roku. Znane są również jako „Wyścig do chmur”, ponieważ ich trasa zaczyna się na wysokości 2862 metrów i obejmuje około 20 kilometrów z metą na wysokości 4300 metrów. Samochody jeżdżące na oponach Yokohamy zdobyły dwa mistrzostwa kategorii w 2021 roku i mistrzostwa ogólne Pikes Peak w 2020 roku.

 

* Stan na dzień 12 maja 2022 r. Liczba samochodów może wzrosnąć.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).