Ekoenergetyka-Polska ma wymagający certyfikat Eichrecht | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka-Polska ma wymagający certyfikat Eichrecht

person Adrian Januszkiewicz 22/09/2022

Ekoenergetyka-Polska SA uzyskała certyfikat zgodności z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht wydawany przez VDE Instytut Badań i Certyfikacji.

 

Za sprawą zdobycia jednego z  najbardziej rygorystycznych certyfikatów związanych z płatnościami i zarządzaniem danymi w całej Unii Europejskiej Ekoenergetyka-Polska staje się jednym z niewielu producentów stacji ładowania w Europie i pierwszym w Polsce, który spełnia ten standard doskonałości i jest przygotowany na przyszłe regulacje unijne.

 

Przyznanie firmie Ekoenergetyka-Polska certyfikacji potwierdziło, że nasze produkty są pozycjonowane na najwyższym poziomie w ramach europejskich standardów – podsumowuje Maciej Wojeński – współzałożyciel i Członek Rady Nadzorczej EEPL.

 

Potwierdzenie zgodności Eichrecht dotyczy całej serii urządzeń Axon Easy 60, 120, 180 kW, działających w ramach ogólnodostępnych punktów ładowania, które Ekoenergetyka-Polska wyposaża w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh zgodne z wymaganiami niemieckiej ustawy o pomiarach i wzorcowaniu – Eichrecht (MessEG). Rozliczanie sesji ładowania następuje w oparciu o rzeczywiście pobrane kWh. Stacje ładowania działające jako ogólnodostępne punkty ładowania wyposażono w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh, dzięki którym kierowcy mają pełną kontrolę nad weryfikacją podczas sesji ładowania w czasie rzeczywistym zarówno ilości pobranej energii elektrycznej, jak i czasu ładowania.

 

Korzyścią, jaką niesie dla klientów, jest transparentność i bezpieczeństwo transakcji. Kompleksowe bezpieczeństwo danych ładowania gwarantują podpisy cyfrowe, sposób przechowywania danych wraz z dostępem do nich.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są kolejne wyzwania w rozwoju branży i na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i niezawodność protokołów płatności. ​​Użytkownicy pojazdów elektrycznych muszą mieć możliwość ładowania swoich samochodów z takim samym zaufaniem i spokojem, do którego przywykli, tankując na stacji benzynowej – zapewnia Petros Spinaris – Wiceprezes odpowiedzialny w spółce za sprzedaż i marketing.

 

Państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą zapewnić, że ceny pobierane przez operatorów publicznych punktów ładowania są „rozsądne, łatwo i wyraźnie porównywalne, przejrzyste i niedyskryminacyjne.

 

Po Europie kolejnym strategicznym kierunkiem dla spółki są Stany Zjednoczone. Na początku października eksperci i inżynierowie z Ekoenergetyka-Polska mają uczestniczyć w międzynarodowym wydarzeniu CharIN Testival & Conference NORTH AMERICA w siedzibie Daimler Truck North America w Portland. Ma to być ostatni krok na poziomie portfolio, w którym spółka chce potwierdzić zgodność i interoperacyjność swoich autorskich rozwiązań softwarowych na rynku amerykańskim.

 

Ekoenergetyka-Polska projektuje i produkuje infrastrukturę szybkiego ładowania do pojazdów elektrycznych od 12 lat. Do tej pory firma uruchomiła ponad 2500 stacji ładowania w 30 krajach. Ich dostępność to aż 99%. Jednocześnie świadczy globalnie usługi wdrożenia i serwisu oraz monitoringu i zdalnego zarządzania infrastrukturą ładowania z własnego Centrum Monitoringu.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).