EFL wesprze ekofloty w Polsce | MOTOFAKTOR

EFL wesprze ekofloty w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 20/09/2021

Dzięki promocji EFL "Wybierz swój leasing+ swoją promocję, przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu 101% na EV lub bezpłatnej rejestracji pojazdu.

Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w I półroczu br. w Polsce zostało sprzedanych 6 965 nowych samochodów z napędem elektrycznym, w tym 2 486 aut w pełni elektrycznych (+120% r/r) oraz 4 479 hybryd plug-in (+226% r/r).

Pod względem wolumenów daleko nam do czołówki krajów europejskich, ale cieszy dynamika – 178% r/r, jak i udział w rejestracji wszystkich nowych osobówek. Ten w ciągu roku podwoił się z 1,4% do prawie 3%. Mamy jednak do czego dążyć, gdyż średnia unijna pozostaje ponad pięć razy wyższa. Dlatego EFL jako firma odpowiedzialna społecznie dokłada cegiełkę do ekorewolucji na polskich drogach i wychodzi z atrakcyjną ofertą finansowania elektryków dla przedsiębiorców. W końcu to oni odpowiadają za zdecydowaną większość rejestracji samochodów w Polsce i podobny trend dominuje w sprzedaży ekoaut. Radosław Woźniak prezes zarządu EFL

 

W raporcie EFL “Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu” co piąty przedsiębiorca z sektora MŚP na pytanie “z jakich technologii obecnie korzysta Pana/Pani firma” wskazał na elektromobilność. W perspektywie najbliższych 5 lat znaczenie elektryków istotnie wzrośnie. Aż 56% planuje przesiąść się do ekoauta. Największy potencjał w rozwoju elektromobilności widzą firmy produkcyjne i transportowe – odpowiednio 71% i 66% planuje zainwestować w ekoauta.

Leasing plus elektryk

Dla firm, które chcą być uczestnikami ekorewolucji na polskich drogach, EFL przygotował ofertę “Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. Korzystając z finansowania leasingodawcy przedsiębiorca może wybrać jedną z trzech promocji. Po pierwsze, z leasingu 101% na elektryki.  W ofercie, która dotyczy nowych oraz używanych elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t., o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł, całkowity koszt finansowania wynosi tylko 101% wartości pojazdu. Zgodnie z umową, która musi być zawarta na 24 miesiące, wpłata początkowa wynosi 44,5% wartości pojazdu, a wartość depozytu końcowego 19%.

 

Po drugie, przyszły leasingobiorca może skorzystać z bezpłatnej rejestracji samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t oraz pojazdów ciężarowych. W tym także elektrycznych lub hybrydowych. Po trzecie, przedsiębiorca może zdecydować się także na darmową wycenę zewnętrzną używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t., używanych pojazdów ciężarowych oraz używanych maszyn i urządzeń. Maksymalna wartość ofertowa finansowanego przedmiotu wynosi 200 tys. zł.

 

Oferta EFL obowiązuje od 20 września do końca 2021 roku, przy czym przedsiębiorca może skorzystać tylko z jednej z trzech wspomnianych promocji.

 

Źródło: EFL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).