Edison Energia rozpoczyna współpracę z Wallboxem | MOTOFAKTOR

Polska spółka Edison Energia rozpoczęła współpracę z firmą Wallbox w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dla Wallbox współpraca oznaczać ma dostęp do ponad 8 000 klientów posiadających instalacje fotowoltaiczne zamontowane przez firmę Edison Energia w samym 2020 r. oraz ponad 10 000 klientów odwiedzanych co miesiąc przez przedstawicieli handlowych Edison Energia.

 

Rozwiązania Wallbox będą również oferowane inwestorom, wykonawcom i sprzedawcom hurtowym w całej Europie Środkowej przez Menlo Electric, spółkę zależną Edison Energia. Menlo Electric dostarcza sprzęt i usługi fotowoltaiczne do 5 państw Europy i planuje wejście do 5 kolejnych w 2021 r.

 

Decyzja Edison Energia i Menlo Electric została poprzedzona szczegółowym badaniem rynku.

Podobnie jak w przypadku naszej współpracy z marką Buderus w zakresie pomp ciepła, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, chcieliśmy mieć absolutną pewność, że oferowane przez nas rozwiązania są najwyższej jakości. Nasza współpraca z firmą Wallbox ma na celu wzmocnienie pozycji Edison Energia jako lidera rozwiązań dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Kamil Sankowski Członek Zarządu ds. Sprzedaży w spółce Edison Energia

 

Rynek fotowoltaiki w Polsce jest znacznie mniejszy niż w Europie Zachodniej, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2020 r. w Polsce zarejestrowano blisko 10 000 pojazdów elektrycznych, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przewiduje wzrost krajowej floty pojazdów elektrycznych do 500 tys. do 2025 r. Temu wzrostowi musi towarzyszyć znaczący wzrost stacji ładowania, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na koniec 2020 r. w całym kraju dostępnych było 1364 publicznych stacji ładowania.

 

Edison Energia i Menlo Electric posiadają pełen asortyment ładowarek Wallbox AC, w tym urządzenia Pulsar Plus, Commander 2, Copper SB oraz szeroką gamę akcesoriów zapewniających odbiorcom końcowym pełne możliwości korzystania z inteligentnego systemu ekologicznego Wallbox.

 

Wallbox jest czołową spółką zarządzającą energią, która produkuje inteligentne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych. Łącząc najnowocześniejszą technologię z wyjątkowym designem, Wallbox tworzy inteligentny ekosystem, który ma usprawniać zarządzanie, użytkowanie i magazynowanie energii, a jego misją jest odegranie kluczowej roli w zmniejszeniu zależności świata od paliw kopalnych.

W Wallbox nie chcemy być najwięksi, chcemy być najlepsi. W tym celu współpracujemy z najlepszymi partnerami w Polsce, aby stworzyć kompleksową ofertę w zakresie rozwiązań dotyczących ładowania, wraz ze wszystkimi związanymi z tym korzyściami dla konsumenta. Zarówno Edison Energia, jak i Menlo Electric są silnie zmotywowanymi, dynamicznymi i proaktywnymi firmami. Działając razem, jesteśmy w stanie zaoferować produkty i usługi, które zmienią oblicze rynku w ramach współpracy zmierzającej do popularyzacji elektromobilności na całym świecie. Moises Barea pełniący w Wallbox funkcję Dyrektora ds. rynków wschodzących

 

Barea dodał, że wielkość rynku e-mobilności w Polsce szacuje się w tym roku na ponad 6 mln euro, a wspomniane partnerstwo stanowi kolejny krok w kierunku realizacji misji Wallbox polegającej na zwiększeniu dostępności elektromobilności dla wszystkich.

 

Źródło: Edison Energia

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).