eBooster i MGU – nowe oblicze downsizingu | MOTOFAKTOR

eBooster i MGU – nowe oblicze downsizingu

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2020

Sprężarka eBooster i MGU, to propozycja producentów turbosprężarek dla producentów pojazdów, aby pokazać nowe możliwości downsizingu.

Nowoczesne pojazdy wyposażone są w coraz większą ilość komponentów elektrycznych, co wymaga wydajnego pokładowego systemu zasilania. Trend zmierza zatem w kierunku systemów zasilania 48 V, które są w stanie zapewnić dodatkową energię dla zwiększającej się liczby urządzeń potrzebnych do właściwego funkcjonowania pojazdu.

 

BorgWarner szybko rozpoznał kierunek rozwoju i przyspieszył wprowadzenie szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań napędowych 48 V. Inteligentne połączenie elektrycznie sterowanej sprężarki eBooster z napędzanym pasowo generatorem (MGU) stanowi tego przykład.

eBooster – sposób na turbodziurę

eBooster to kompaktowa sprężarka o napędzie elektrycznym z aktywnym bypassem, który można zamontować w dowolnej pozycji w układzie dolotowym lub wydechowym. Działa niezależnie od strumienia spalin ponieważ koło sprężarki jest napędzane wyłącznie elektrycznie, dzięki czemu może być bardzo szybko przyspieszane.

 

Oznacza to, że eBooster jest w stanie wytworzyć niezbędne ciśnienie doładowania dla wymaganego momentu obrotowego przy niskich prędkościach obrotowych, a tym samym prawie całkowicie wyeliminować wszelkie pojęcie turbodziury. Innowacyjna technologia turbodoładowania stwarza dodatkowe korzyści pod względem oszczędności paliwa i wartości emisji spalin.

MGU w zastępstwie konwencjonalnego alternatora

Wysokowydajny generator napędzany paskiem (MGU) jest podłączony do silnika za pomocą napędu jednostki pomocniczej i zastępuje konwencjonalny alternator. Miejsce instalacji jest zmienne i można je dostosować do odpowiedniej konstrukcji.

 

Włączanie i wyłączanie momentu obrotowego umożliwia odzyskanie wystarczającej ilości energii w celu uzupełnienia dodatkowego zapotrzebowania pojazdu na energię, co skutecznie oszczędza paliwo. 48 V MGU oferuje moc wejściową i wyjściową rzędu 25 kW i zapewnia bezproblemowe, łagodne uruchamianie silnika.

 

Ponadto BorgWarner oferuje generator ze zintegrowaną elektroniką (MGI), który pokrywa bardzo szeroki zakres zapotrzebowania na moc dzięki licznym wersjom elektromagnetycznym.

 

EBooster i MGU, połączone wykorzystują swoje szczególne zalety, zwłaszcza w pojazdach ciężarowych. Korzyści dla koncepcji downsizingu, takie jak jeszcze większy moment obrotowy przy niskich prędkościach obrotowych, a także opcja zmniejszenia tych prędkości lub odzyskania energii, prowadzą do znacznych oszczędności paliwa.

 

Pojazd odzyskuje bowiem energię elektryczną z energii hamowania zapewniając jej większy pobór, przy jednocześnie płynniejszej pracy silnika. Oprócz szeregu innych funkcji, system pozwala również na udostępnianie energii elektrycznej przez dłuższy czas, gdy silnik samochodu jest wyłączony.

 

Połączenie mocy eBooster plus MGU można bez problemu zintegrować z istniejącymi układami napędowymi, dlatego zaleca się je jako opłacalne rozwiązanie do elektryfikacji 48 V.

 

MotoRemo na podstawie materiałów BorgWarner.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).