E-paragony szybciej przez tarczę antykryzysową | MOTOFAKTOR

E-paragony szybciej przez tarczę antykryzysową

person Adrian Januszkiewicz 2/04/2020

W przyjętym przez Sejm, tzw. pakiecie antykryzysowym jest zapis przyspieszający wprowadzenie paragonów i faktur w formie elektronicznej.

Uchwalona przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw przewiduje m.in., że podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży za pomocą kas rejestrujących będą mogli wystawiać i wydawać nabywcy paragon fiskalny lub fakturę w postaci elektronicznej. Obecnie wymagana jest papierowa forma paragonu.

 

Wystawienie e-paragonu będzie jednak możliwe tylko za zgodą nabywcy, a jego przesłanie ma nastąpić w uzgodniony z nim sposób. Co istotne, e-paragony będą mogli wydawać tylko sprzedawcy używający kasy online.

Kwestia e-paragonów do tej pory

Przepisy wprowadzające możliwość wystawiania e-paragonów w analogicznym kształcie dotychczas znajdowały się w procedowanym w Sejmie od początku lutego br. projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

 

W związku z uchwaleniem pakietu antykryzysowego przez Sejm e-paragony wejdą w życie w najbliższym czasie.

 

Źródło: Deloitte

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).