E-opony Hankook do Porsche Taycana | MOTOFAKTOR

Hankook poszerza współpracę z Porsche AG, a specjalnie zaprojektowane opony Ventus S1 evo 3 ev znajdują się obecnie w specyfikacji nowego Porsche Taycana.

Hankook wnosi wkład w wyposażenie samochodu Porsche Taycan za sprawą Ventus S1 evo 3 ev, opon stworzonych specjalnie na potrzeby pojazdów elektrycznych. Rozmiar 225/55R19 XL 103Y na osi przedniej i 275/45R19 XL 108Y na osi tylnej, a także NF0 na ścianie bocznej oznacza, że Ventus S1 evo 3 ev zawiera wiele udoskonaleń technicznych dla elektrycznych samochodów sportowych.

Jesteśmy dumni z tego, że wyposażamy w nasze opony pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy Porsche. Ale dostarczanie oryginalnego wyposażenia do sportowych pojazdów klasy premium jest już tradycją dla firmy Hankook. Nasi inżynierowie pokazali, że dzięki naszym produktom jesteśmy dobrze przygotowani na nowe wymagania stawiane przez elektryczne samochody sportowe i dlatego jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe

 

Wzór bieżnika Ventus S1 evo 3 został dostosowany w wersji ev dla Porsche w taki sposób, że o około trzy decybele zmniejsza hałas toczenia opon, który może być irytujący dla osób znajdujących się w pojeździe ze względu na brak hałasu silnika. Aby sprostać wymaganiom wysokich osiągów elektrycznych samochodów sportowych, opona posiada wzmocnioną stopkę z tzw. technologią “bead-packing”, a także dużą sztywność boczną mającą zapewniać precyzyjne prowadzenie nawet przy dużych prędkościach.

Tworząc opony dla Porsche Taycan nasz zespół projektowy musiał przejść na kompletnie inny wymiar i jesteśmy niezwykle dumni z wyników ich pracy. Dla inżynierów projektujących oryginalne wyposażenie, ten projekt stanowi szczególne wyzwanie, ponieważ znalezienie rozwiązania dla konfliktu pomiędzy różnymi kryteriami wydajności w takim e-pojeździe, jak ten wysokowydajny samochód sportowy, wymaga najwyższego poziomu wiedzy specjalistycznej i o najnowszych technologiach. Dipl.-Ing. Klaus Krause kierownik Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook

 

Aby sprostać wymaganiom pojazdu elektrycznego, takiego jak Porsche Taycan, deweloperzy Hankook stworzyli również optymalnie zrównoważony proces wulkanizacji mieszanki używanej do produkcji opon. Zapewniać ma on odpowiednią równowagę pomiędzy temperaturą, czasem i ciśnieniem. W rezultacie Ventus S1 evo 3 ev ma mieć o 30% większą trwałość niż w przypadku zastosowania standardowej mieszanki. Odporność na ścieranie ma być lepsza o 5% w porównaniu z modelem konwencjonalnym, a opór toczenia mniejszy o 13%.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).