Dzień Klimatu NEXUS w marcu 2023 | MOTOFAKTOR

Dzień Klimatu NEXUS w marcu 2023

person Adrian Januszkiewicz 14/10/2022

21 marca 2023 r. w Montrealu odbędzie się Dzień Klimatu NEXUS, gdzie m.in. austriacka VFT zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Kwestia ilości dostaw oraz organizacji logistycznej hurtowni i firm dystrybucyjnych do warsztatów jest kluczowym wyzwaniem w ograniczaniu śladu węglowego branży.

 

Austriacka Federacja Dystrybucyjna (VFT – Verband der freien Kfz-Teilehändler Österreich) postanowiła niedawno zalecić swoim członkom i warsztatom (swoim klientom) ograniczenie dostaw do trzech razy dziennie.

 

To oczywiście tylko zalecenie, a nie powszechna zasada, ale dzięki temu wspólnemu zaangażowaniu liczba codziennych dostaw już zaczęła spadać.

 

Zdaniem VFT ten ruch to transakcja typu win/win, ponieważ nie zmusza warsztatów do tworzenia zapasów, ale do lepszego przewidywania danych dotyczących ich prognozowanych operacji.

 

Opierając się na tym podejściu, NEXUS uważa, że ​​ta inicjatywa powinna służyć jako najlepsza praktyka, którą można rozszerzyć na skalę globalną.

 

Dzień Klimatu NEXUS przyjmie na scenie Waltera Birnera, przewodniczącego VFT – 21 marca 2023 r. – aby opisać ten ważny krok naprzód.

 

To pierwszy krok. Kiedy wszyscy zrozumieją, że jest to pozytywna zmiana dla wszystkich, posuniemy się naprzód i zalecimy ograniczenie dostaw do 2 dziennie – powiedział Walter Birner.

 

To właśnie ma dostarczyć NEXUS Climate Day: konkretne rozwiązania, które wprowadzają realne zmiany pod względem wpływu emisji dwutlenku węgla. Poprosimy wszystkich interesariuszy, aby przedstawili swoje najlepsze praktyki, aby coś zmienić. Działanie jest teraz priorytetem. Dostawy, organizacja logistyczna, przewidywanie i prognozy, dostawy na ostatniej mili są w centrum naszych wyzwań – dodał Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International.

 

Źródło: NEXUS

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).