Działania Auto Partner SA i MaXserwis w raporcie FOB | MOTOFAKTOR

Działania Auto Partner SA i MaXserwis w raporcie FOB

person Adrian Januszkiewicz 20/04/2023

Działania Auto Partner SA i sieć MaXserwis znalazły się wśród najlepszych inicjatyw podejmowanych przez firmy na rzecz ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju w Polsce.

 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce.

 

W dwudziestej pierwszej edycji zaprezentowano rekordową liczbę 1705 dobrych praktyk (poprzednio było to 1677 praktyk) zgłoszonych przez 272 firmy. Najwięcej z nich – bo aż 477 – dotyczyło zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. Drugim pod względem liczebności był obszar praktyk z zakresu pracy (419 działań). Na trzecim miejscu znalazł się obszar środowiskowy z 360 praktykami. Największy, bo prawie trzykrotny wzrost odnotowano w obszarze praw człowieka, do którego zakwalifikowano 282 praktyki.

 

Auto Partner SA został dostrzeżony za akcję solidarnościową dla pochłoniętej wojną Ukrainy – zaangażowanie pracowników w pomoc uchodźcom oraz działania pomocowe na terenie Polski i Ukrainy. Drugą dobrą praktyką jest recyklomat, z którego korzystają pracownicy magazynu centrali AP w Bieruniu. To urządzenie promuje segregację śmieci – za plastik, aluminium oraz szkło, które do niego trafia, pracownicy otrzymują zniżki do automatu vendingowego stojącego obok.

 

Z kolei MaXserwis, sieć warsztatów samochodowych należąca do Auto Partner SA, do raportu zgłosiła dwie swoje praktyki – coroczne akcje bezpłatnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów, w ramach których kierowcy mogą sprawdzić stan zawieszenia, płynów chłodzącego i hamulcowego, błędy zapisane w pamięci sterowników, stan oleju, głębokość bieżnika czy stan akumulatora. W 2022 roku akcja odbyła się w 26 lokalizacjach w Polsce, a sprawdzonych zostało ponad 1700 samochodów.

 

Ponadto doceniono współpracę uczestników sieci MaXserwis z lokalnymi placówkami edukacyjnymi oraz biznesem i w raporcie znalazły się także przeprowadzone dwudniowe szkolenia techniczne dla uczniów klas o specjalności technik pojazdów samochodowych w szkołach ponadpodstawowych w Hrubieszowie i Siedlcach.

 

Pełny raport jest dostępny TUTAJ.

 

Ważnym elementem publikacji są artykuły eksperckie dotyczące kluczowych trendów w obszarze zrównoważonego rozwoju. W 21. edycji raportu znaleźć można teksty m.in. następujących ekspertów i ekspertek: Ásthildur Hjaltadóttir (Global Reporting Initiative), Dominic Waughray (World Business Council for Sustainable Development), Stefan Crets (CSR Europe), dr Monika Szewczyk i dr Piotr Mikołajczyk (Centrum UNEP/GRID Warszawa) czy szerokiego grona ekspertów z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Źródło: Auto Partner SA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).