Dynamiczny wzrost sprzedaży Wielton AGRO w H1 2020 | MOTOFAKTOR

Dynamiczny wzrost sprzedaży Wielton AGRO w H1 2020

person Adrian Januszkiewicz 21/07/2020

W pierwszym półroczu bieżącego roku Wielton AGRO był trzecim największym producentem przyczep rolniczych na polskim rynku.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, na podstawie danych z CEPiK, podaje, że w okresie styczeń-czerwiec bieżącego roku cały polski rynek odnotował prawie 36-proc. wzrost rdr. do 3253 szt. (860 szt. więcej niż przed rokiem). Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem branża producentów pojazdów dla rolnictwa nadal rozwija się niezwykle dynamicznie. Czerwiec był już trzecim kolejnym miesiącem 2020 r. kiedy polski rynek notuje lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim.

 

W tych warunkach, należąca do Grupy Wielton, spółka Wielton AGRO zarejestrowała w pierwszym półroczu bieżącego roku 283 szt. nowych przyczep rolniczych, co stanowi 33-proc. wzrost. Przełożyło się to na trzecią pozycję wśród producentów z 8,7-proc. udziałem rynkowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że przyczepy w zakresie ładowności od 12 t. do pow. 17 t oferowane przez Wielton Agro tj., były wiceliderem w swojej kategorii ze sprzedażą 187 szt. i ponad 22-proc. udziałem w rynku w tej kategorii produktów.

Pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią, zachowaliśmy trzecią pozycję wśród producentów na polskim rynku. Jednak konkurencja skutecznie wykorzystała nasz przestój, zwiększając dynamikę wzrostu sprzedaży. Jestem przekonany, że gdyby nie przerwa w produkcji mielibyśmy szansę wypracować rekordową sprzedaż. Wielton Agro posiada duży potencjał rozwoju. Od kilku kwartałów utrzymujemy wzrostową tendencję sprzedaży w tym segmencie. Dariusz Porzuczek dyrektor Wielton AGRO

 

Dodatkowo, przyczepa Wielton AGRO została nagrodzona w konkursie Srebrny Medal 2020 organizowanym przez Związek Rolniczy Republiki Czeskiej. Zwycięstwo Wielton Agro przyznano za wysokiej jakości produkty do przewozu bel – przyczepy PRS-3S/S18 z hydraulicznym zabezpieczeniem bocznym. Produkt charakteryzuje się 13 tonową ładownością oraz mocną, trwałą konstrukcją ramy ze stali o podwyższonej wytrzymałości.

 

W konkursie doceniono unikalne rozwiązanie Wieltonu w postaci blokad hydraulicznych do zabezpieczenia bel okrągłych lub kostek słomy w czasie transportu. Ten rodzaj zabezpieczenia eliminuje potrzebę dodatkowego korzystania z pasów mocujących, gwarantując przede wszystkim bezpieczny, ale także łatwy i szybki załadunek oraz rozładunek. Nagroda została odebrana 30 czerwca 2020 r. przez przedstawicieli dealera Wielton AGRO na rynek czeski i słowacki.

Bardzo się cieszymy z otrzymanej nagrody i wyróżnienia naszego produktu. Doceniamy, że czeski związek nagrodził właśnie nas. Rynek naszego południowego sąsiada jest dla nas niezwykle ważny i stanowi ponad 10 proc. naszej sprzedaży. Jeśli chodzi o sam produkt, to przyczepa przeznaczona jest głównie do przewozu bel słomy, z unikalnym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo, łatwość i szybkość obsługi oraz spełniająca europejską normę EN 1264 dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Dariusz Porzuczek

 

Wielton wszedł na rynek przyczep rolniczych 11 lat temu. Dziś w ofercie Wielton AGRO znajdziemy 25 typów przyczep rolniczych, w tym m.in. przyczepy skorupowe, dwuosiowe, tandemy oraz przyczepy do przewozu bel.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).