Dynamiczna wymiana oleju przekładniowego | MOTOFAKTOR

Dynamiczna wymiana oleju przekładniowego

person Redakcja 24/01/2019

Przełomowa technologia czy zbędny wydatek? Porady ekspertów BIZOL.

Wraz ze wzrostem liczby samochodów z automatyczną skrzynią biegów zwiększa się liczba usług oferowanych właścicielom takich aut. To, co dotyczy każdego użytkownika automatu to wymiana płynu przekładniowego. Do tej pory powszechnie stosowana była metoda statyczna, od niedawna, niektóre warsztaty stosują metodę dynamiczną, np. z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, takich jak, np. ATF 2000 Intelligence BIZOL.

 

Jak zawsze coś, co jest nowe, rodzi wiele pytań, zwłaszcza że usługa jest niestety droższa od metody statycznej.

Czy dynamiczna wymiana to faktycznie nowa jakość usług, czy zbędny wydatek?

Urządzenie ATF 2000 Intelligence pozwala na niemal całkowitą wymianę płynu przekładniowego (metoda statyczna jedynie 40%-60%). Dokonując wymiany płynu ATF maszynę włącza się w obieg smarowania skrzyni biegów w trakcie jej pracy, dzięki czemu skrzynia jest cały czas zalana płynem (w przeciwieństwie do metody statycznej). Pompa wypycha zużyty lubrykant i w jego miejsce wtłacza nowy, świeży płyn, taki rezultat nie jest możliwy w metodzie statycznej, opartej jedynie na sile grawitacji.

 

W pełni skomputeryzowana maszyna nie tylko niweluje błędy, które może nieświadomie popełnić człowiek, ale też automatycznie wykrywa kierunek przepływu płynu i reguluje ciśnienie do parametrów przekładni.

 

Urządzenie pozwala na automatyczne dozowanie środka czyszczącego, zapewnia cyfrowy pomiar płynu i bardzo wysoką dokładność w wymienianym lubrykancie bez potrzeby kompensacji temperatury.

 

Stale aktualizowany zestaw adapterów powoduje, że zastosowanie tej metody jest możliwe praktycznie we wszystkich autach, nawet tych kupionych poza rynkiem europejskim.

 

Porównanie metody statycznej i dynamicznej:

Dynamiczna wymiana jest zasadna w każdej sytuacji, zarówno w nowych samochodach, w których od początku stosuje się tę metodę, jak i w tych starszych, które do tej pory miały wymieniany olej przekładniowy tylko statycznie.

 

To odpowiedzialne postępowanie eksploatacyjne które, pomimo że droższe od starszej metody statycznej, finalnie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ znacznie redukuje ryzyko awarii, wynikających z niecałkowitej wymiany i zalegania starego oleju w komponentach skrzyni.

 

Źródło: BIZOL

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).