Dwumasowe koła zamachowe Valeo VBLADE | MOTOFAKTOR

Dwumasowe koła zamachowe Valeo VBLADE

person Adrian Januszkiewicz 28/01/2019

Przy opracowaniu nowego koła dwumasowego Valeo VBLADE  zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

W segmencie dwumasowych kół zamachowych stosuje się zróżnicowane, trudne do opracowania technologie. Valeo jako specjalista w zakresie układów przeniesienia napędu nie tylko nadąża za aktualnymi potrzebami rynku, ale także przewiduje, jakie technologie będą stosowane w przyszłości.

 

Oczekiwania rynku wobec części są coraz większe. Aby maksymalnie zwiększyć trwałość i niezawodność Valeo stworzyło dwumasowe koło zamachowe VBLADE, które zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika.

 

Główne cechy Valeo VBLADE:

 

  • Niezawodność: dzięki zastosowaniu rolek prowadzących dwie sprężyny piórowe (blade’y) wyeliminowano tarcie wewnętrzne występujące w tradycyjnych kołach dwumasowych;
  • Komfort: koło dwumasowe Valeo VBLADE DMF skutecznie tłumi drgania w pełnym zakresie obrotów silnika;
  • Natychmiastowa reakcja pojazdu, dzięki doskonałemu przeniesieniu momentu obrotowego w każdych warunkach jazdy: konstrukcja z zastosowaniem sprężyn piórowych pozwoliła na wyeliminowanie zjawiska histerezy;
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska: VBLADE nie posiada wewnętrznych sprężyn łukowych między którymi występowało tarcie, dlatego też w rozwiązaniu tym nie jest stosowany smar.

 

Innowacyjne rozwiązanie jakim jest VBLADE sprawia, że Valeo jest w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania klientów oraz umacnia pozycję firmy jako pierwszomontażowego specjalisty w zakresie układów przeniesienia napędu.

VBLADE zyskało już uznanie europejskiego aftermarketu

Valeo VBLADE zdążyło już zyskać uznanie w Europie. We Francji podczas corocznych targów Inotech poświęconych motoryzacyjnemu aftermarketowi nowe rozwiązanie Valeo zdobyło srebrną nagrodę w kategorii innowacje.

 

Zdobyte nagrody pokazują, że dział Valeo Transmission Systems nie tylko jest źródłem innowacji w segmencie dwumasowych kół zamachowych, ale także dostarcza produkty, które doskonale pasują do specyficznych wymagań zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.

 

Gama produktów Valeo z zakresu układów przeniesienia napędu obejmuje takie rozwiązania jak:

 

  • K4P zestaw do konwersji, zawierający technologię Valeo Long Travel Daemper (tłumik o dużym skoku, LTD) oraz High Efficiency Clutches (sprzęgła wysokowydajne, H.E.C.),
  • Valeo FullPACK DMF, kompletny zestaw zawierający w jednym pudełku technologię dwumasowego koła zamachowego ze sprężynami łukowymi,
  • Valeo L.T.D. DMF , technologia dwumasowych kół zamachowych dedykowanych pojazdom z najwyższym momentem obrotowym,
  • Valeo Pendulum DMF, innowacyjna technologia wahadłowych kół dwumasowych,
    oraz od teraz także Valeo VBLADE: zupełnie nowe rozwiązanie nastawione na zmaksymalizowanie niezawodności i wytrzymałości.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).