Dunlop wprowadza nowe opony ciężarowe SP346 i SP446 | MOTOFAKTOR

Dunlop wprowadza nowe opony ciężarowe SP346 i SP446

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2019

Dwadzieścia nowych opon ma zapewniać długie przebiegi, doskonałą trakcję i wysoką trwałość we wszystkich zastosowaniach.

Dunlop wprowadza nowe linie opon ciężarowych SP346 i SP446, dedykowane na oś prowadzącą i napędową, o średnicy 17.5″ i 19.5″. Każda linia oferuje dziesięć rozmiarów ogumienia, przystosowanych również do pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

 

Nowe produkty wyposażono w najnowsze technologie i solidną konstrukcję karkasu, umożliwiającą wszechstronne zastosowania i obniżenie kosztów operacyjnych. Jedną z najważniejszych zalet opon są długie przebiegi, a także trwałość w trudnych warunkach roboczych i ekstremalnych klimatach, co przekłada się na długi okres eksploatacji. Symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF), którym są opatrzone opony zarówno w wersji na oś prowadzącą jak i napędową, potwierdza ich pełną gotowość do jazdy w warunkach zimowych. Co ważne, w nowym ogumieniu zoptymalizowano opory toczenia, co dodatkowo ma gwarantować niskie zużycie paliwa.

 

Nowe produkty Dunlop opracowano także z myślą o pojazdach ciężarowych, wykorzystujących nowe technologie, takie jak napęd elektryczny i hybrydowy, gdzie parametry momentu obrotowego różnią się od tradycyjnych silników napędzających lekkie pojazdy ciężarowe.

 

Opony SP346 i SP446 zastąpią dotychczasowe modele SP344 i SP444. Ogumienie SP346 na oś prowadzącą i SP446 na oś napędową będzie dostępne w sześciu rozmiarach na obręcze 17.5″ i czterech rozmiarach na obręcze 19.5″, co łącznie daje 20 nowych opon.

Nowe opony Dunlop SP346 i SP446 o średnicy 17.5" i 19.5" uzupełniają odnoszącą sukcesy serię o średnicy 22.5". Oferują długie przebiegi, doskonałe właściwości trakcyjne i trwałość we wszystkich zastosowaniach, w tym w przewozach długodystansowych, dystrybucji regionalnej i miejskiej. Opony te dają flotom poczucie pewności, a ponadto są przystosowane do przyszłych wymogów, w tym do ostrzejszych regulacji dotyczących opon zimowych i coraz częstszego wykorzystania pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Opony SP346 i SP446 są gotowe na to, co przyniesie przyszłość. Benjamin Willot dyrektor marketingu ds. opon użytkowych w Europie

 

Nowa generacja opon 245/70R17.5 w wersji SP346 odróżnia się od poprzedniej zdecydowanie wyższą trwałością bieżnika. Z kolei modele z linii SP446 ulepszono pod względem efektywności paliwowej (wzrost oceny na unijnej etykiecie z E na D), przyczepności na mokrej nawierzchni (ocena z D na C) i poziomu hałasu (z dwóch na jedną falę).

 

Źródło: Dunlop

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).