Dunlop promuje swoje zimowe opony | MOTOFAKTOR

Dunlop promuje swoje zimowe opony

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2018

Kolejny raz zimowe opony marki Dunlop zostały wysoko ocenione w niezależnych testach.

Dunlop Winter Response 2 trzyma się mocno

Opona Dunlop Winter Response 2 triumfowała w badaniu niezależnych organizacji motoryzacyjnych ADAC/TCS/ÖAMTC*. Eksperci podkreślili dobre zachowanie produktu w każdych warunkach zimowych, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Ponadto ogumienie brytyjskiej marki zostało uznane za bardzo zrównoważone i efektywne paliwowo.

Dunlop Winter Sport 5 gotowa na każde zimowe wyzwanie

Specjaliści ADAC/TCS/ÖEAMTC sprawdzili też opony w rozmiarze 205/55R16. Według nich Dunlop Winter Sport 5 bardzo dobrze radzi sobie na śniegu oraz dobrze wypada na suchych i mokrych drogach, za co została uhonorowana miejscem na podium. Na uwagę zasługuje też wysoka efektywność paliwowa produktu oraz odporność na zużycie. Z kolei magazyn „Sport Auto” sprawdzał zachowanie ogumienia w rozmiarze 235/40R18**. Zdaniem ekspertów Dunlop Winter Sport 5 charakteryzuje się dobrą przyczepność wzdłużną oraz doskonale zabezpiecza przed aquaplaningiem.

 

Badacze magazynu „OFF Road” wzięli pod lupę dostępne na rynku opony dla aut typu SUV. Najnowszy model w rodzinie produktów zimowych DunlopWinter Sport 5 SUV – określili jako najlepszy pod względem zachowania na mokrej nawierzchni. Opona dobrze wypadła także w teście hamowania oraz pod względem reakcji na manewry kierowcy***. To nie jedyne zalety tego produktu. Badanie przeprowadzone przez „Auto Bild allrad” wykazało także dynamiczne i sportowe prowadzenie oraz krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wystąpienia zjawiska aquaplaningu****. Natomiast „Auto Zeitung” zwrócił uwagę na bardzo dobre przystosowanie Winter Sport 5 SUV do jazdy na mokrych nawierzchniach bez kompromisów w jeździe na suchych drogach*****.

 

*Przetestowano dziesięć modeli w rozmiarze 175/65R14.

**Wyniki opublikowane w nr 11/2018.

***Testowano opony w rozmiarze 235/60R18. Samochód testowy Volvo XC60. Wyniki opublikowane w nr 10/2018.

****Testowano opony w rozmiarze 235/60R18. Auto testowe Audi Q5. Wyniki opublikowano w numerze 11/2018.

*****Testowano opony w rozmiarze 235/60R18. Auto testowe Audi Q5. Wyniki opublikowano 19.09.2018 r.

 

Źródło: Dunlop

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).