Dunlop gotowy na wyścig EWC w Japonii | MOTOFAKTOR

Mistrzostwa FIM EWC powracają w ten weekend na 8-godzinny wyścig na torze Suzuka, gdzie Dunlop wyposaży w opony aż 16 zespołów.

Najwyższa klasa motocyklowych wyścigów długodystansowych pojawi się w Japonii po raz pierwszy od trzech lat, przyciągając na tor zarówno japońskie, jak i europejskie gwiazdy.

 

W tym roku Dunlop dostarczy opony dziesięciu zespołom walczącym o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz sześciu zespołom klasy Superstock. Do faworytów należą teamy: Webike SRC Kawasaki France i zwycięzca 24-godzinnego wyścigu SPA EWC Motos, BMW Motorrad World Endurance Team, oba w swoich zasadniczych składach.

 

Opony Dunlop wybrało również wiele czołowych japońskich zespołów, w tym teamy jeżdżące motocyklami: BMW, Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Do zespołów wspieranych przez Dunlopa w klasie Superstock należą TERAMOTO@J-TRIP Racing Suzuki, w którym jeździ Nobuatsu Aoki, zawodnik Grand Prix z lat 90-tych, oraz TONE RT SYNCEDGE 4413 BMW z byłym zawodnikiem WSBK Shinichi Nakatomi.

 

Jak zwykle zespoły Dunlopa korzystają z szerokiej gamy opon, w tym różnych wariantów wyścigowych opon typu slick KR109 na przód i KR108 na tył, a także wielu opon rozwojowych przygotowanych dla najlepszych zespołów. Rywalizacja na najwyższym poziomie w takich mistrzostwach jak EWC pozwala Dunlopowi na rozwój i testowanie opon nowej generacji w konkurencyjnym i wymagającym środowisku.

 

To pierwszy tego typu wyścig EWC od 2019 roku, dlatego poziom emocji jest bardzo wysoki. Dla nas to zupełnie inne wyzwanie niż tegoroczne europejskie wyścigi Le Mans i Spa-Francorchamps. Dlatego cieszymy się, że mamy pomoc ze strony Dunlop Japan w zapewnieniu każdemu zespołowi poziomu obsługi i wsparcia, jakiego potrzebuje. W czerwcu zakończyliśmy testy, które pozwoliły nam poznać tor i wybrać opony, co znacząco pomogło w naszych przygotowaniach do tygodnia wyścigowego, mimo że teraz jest cieplej i bardziej wilgotno. Sesje testowe we wtorek i środę pozwoliły na dokładniejsze zbadanie i potwierdzenie wyboru opon, więc jesteśmy gotowi do walki o zwycięstwo – powiedział David Auerbacher, Event Leader EWC Dunlop.

 

Dunlop i wspierane zespoły pracowały już w tym tygodniu, zdobywając doświadczenie na torze i w warunkach testowych we wtorek i środę. W piątek odbędą się treningi, kwalifikacje i sesja nocna, a w sobotę po południu finałowa eliminacja dla 10. najlepszych zawodników. 43. edycja Suzuka 8 Hours rozpocznie się w niedzielę, 7 sierpnia, o godzinie 11:30 czasu lokalnego (04:30 czasu środkowoerupejskiego).

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).