Druga edycja programu "Akcelerator" Fundacji Inter Cars

Druga edycja programu "Akcelerator" Fundacji Inter Cars

Fundacja Inter Cars zaprasza uczniów techników oraz szkół branżowych, zainteresowanych naukami ścisłymi, do udziału w konkursie o stypendium Programu Akcelerator.

 

Laureaci stypendium, oprócz otrzymania pomocy finansowej, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars. Otrzymają również wsparcie mentorów, będą mieli możliwość poznania Grupy Kapitałowej Inter Cars od wewnątrz, a także pojadą na letni obóz edukacyjny.

 

Do Programu Akcelerator mogą zgłaszać się uczniowie techników oraz szkół branżowych I i II stopnia, którzy swoją przyszłość chcą związać z motoryzacją lub logistyką. Fundacja Inter Cars zaprasza w szczególności uczniów, którzy odnoszą sukcesy w zawodach i konkursach, realizują ciekawe projekty, interesują się najnowszymi osiągnięciami i trendami techniki motoryzacyjnej oraz są zaangażowani społecznie. Program stypendialny Fundacji Inter Cars pomoże im rozwijać pasje, wspierając ich merytorycznie i finansowo.

W pierwszej edycji Programu Akcelerator stypendium otrzymało dwadzieścioro młodych ludzi ze szkół średnich z całej Polski. Motto Programu Akcelerator – Napędzamy Twoje Marzenia – nie jest przypadkowe. Chcemy, aby nasz program stypendialny był trampoliną, dzięki której ambitna, uzdolniona i zaangażowana społecznie młodzież będzie mogła pewnie wkroczyć w kolejny etap edukacji. Oprócz pomocy finansowej zorganizowaliśmy dla nich cykl zajęć edukacyjno-rozwojowych i pokazaliśmy im z bliska, jak działa Inter Cars. Nasi stypendyści są objęci opieką mentorów – menedżerów i ekspertów z Inter Cars, którzy wspierają ich swoim doświadczeniem i wiedzą. W lecie zabieramy naszych podopiecznych na obóz edukacyjny. Zdajemy sobie sprawę z istotnej roli nauk ścisłych i inżynierów na rynku pracy, dlatego dbamy o rozwój kompetencji przyszłości, co jest jednym z obszarów działalności Fundacji.

koordynatorka Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars - Katarzyna Orlikowska

Harmonogram programu "Akcelerator"

Rejestracja wniosków jest możliwa do 31 maja na stronie fundacja.intercars.eu/akcelerator/, na której znaleźć można m.in. regulamin programu, listę wymaganych dokumentów oraz ważne informacje dla uczniów i nauczycieli. Do drugiego etapu zakwalifikuje się trzydzieścioro uczestników, których zadaniem będzie przygotowanie autoprezentacji. Spośród nadesłanych prac fundacja wyłoni grono dwudziestu stypendystów. Ich nazwiska poznamy do 15 września 2023 roku – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

 

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z szeroko rozumianą motoryzacją. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry”, Inter Cars S.A. wyposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic” to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny społecznie zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

Cele Fundacji Inter Cars

Idee Programu Akcelerator są realizacją misji Fundacji Inter Cars, powołanej do życia w maju 2021 roku. Jej celem jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Realizujemy to poprzez autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami, gdzie eksportowane są innowacje i wartości, będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars: pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.

 

Źródło: Inter Cars

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).