Driving Tomorrow, czyli MANN+HUMMEL na targach IAA Frankfurt 2019 | MOTOFAKTOR

Driving Tomorrow, czyli MANN+HUMMEL na targach IAA Frankfurt 2019

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2019

MANN+HUMMEL przygotował szereg premier w zakresie filtracji i nie tylko, które prezentuje podczas trwających targów IAA we Frankfurcie.

Na targach motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie MANN+HUMMEL prezentuje produkty i rozwiązania opracowywane w celu ochrony podzespołów pojazdów i ich pasażerów przed drobnym pyłem, a także zwiększenia trwałości układu akumulatorowego lub napędu ogniwa paliwowego.

Światowa premiera: Zintegrowany filtr drobnych cząstek stałych

Filtry drobnego pyłu MANN+HUMMEL zatrzymują drobny pył z otaczającego powietrza, w tym cząsteczki ścierne opon i dróg, a także pył hamulcowy, w ten sposób w szczególności zatrzymując cząsteczki od innych pojazdów.

 

We współpracy z HBPO, ekspertem od modułów front-end, MANN+HUMMEL opracował zintegrowany filtr drobnych cząstek stałych, który można zamontować na niewykorzystanej wcześniej przestrzeni montażowej w module front-end. Elastyczny element filtrujący MANN+HUMMEL jest zintegrowany między chłodnicą a zderzakiem. Dzięki temu każdy nowy pojazd może poprawić bilans emisji drobnego pyłu.

Filtracja bezpośrednio u źródła drobnego pyłu: filtry pyłów hamulcowych MANN+HUMMEL

Hamulce wytwarzają dużą część drobnego pyłu związanego z ruchem drogowym. Za każdym razem, gdy pojazd hamuje, tarcza i klocki hamulcowe ulegają zużyciu, co powoduje powstanie drobnego pyłu. Pasywny filtr hamulcowych cząstek stałych MANN + HUMMEL jest zamontowany bezpośrednio na zacisku hamulca i zatrzymuje emisje cząstek bezpośrednio na hamulcu. Pasuje do wielu różnych rodzajów przestrzeni montażowej i może być dostosowany do różnych rozmiarów hamulców i różnych koncepcji.

Energooszczędna ochrona dzięki systemowi filtrów kabinowych FreciousSmart

Jednym z największych wyzwań dla mobilności elektrycznej jest zwiększenie zasięgu jazdy pojazdu. Akumulatory tracą energię w wyniku ogrzewania, chłodzenia i oczyszczania powietrza, które dostaje się do pojazdu i tego wewnątrz pojazdu. Jednak wzrost zanieczyszczenia powietrza na całym świecie sprawia, że ​​konieczna jest odpowiednia filtracja w celu ochrony pasażerów pojazdu przed zanieczyszczeniem powietrza i drobnym pyłem.

 

Producenci szukają zatem koncepcji, które wymagają niewielkiej ilości energii, a jednocześnie są w stanie zapewnić pasażerom pojazdów czyste powietrze. Jest to łatwiejsze dzięki systemowi filtrów kabinowych FreciousSmart. Inteligentny system obsługuje głównie system klimatyzacji w trybie recyrkulacji. W rezultacie zużycie energii jest zmniejszone, a żywotność elementów filtrujących wydłużona.

Gama produktów z zakresu e-mobilności

Najcenniejszym komponentem pojazdów elektrycznych jest bez wątpienia akumulator elektryczny. W szczególności ogniwa litowo-jonowe o dużej pojemności mogą być eksploatowane tylko w wąskim zakresie temperatur. Podwyższone temperatury prowadzą jednak do przedwczesnej utraty wydajności, znacznego przegrzania, a nawet zniszczenia ogniwa akumulatora. Właściwa strategia ogrzewania i chłodzenia podczas ładowania i podczas pracy ma zatem decydujące znaczenie dla trwałości systemu.

 

Ponadto silniki elektryczne i elektronika zasilająca muszą być chłodzone. Oprócz ochrony przed przegrzaniem, na przykład, należy unikać znacznej różnicy ciśnień między ciśnieniem otoczenia a ciśnieniem wewnątrz układu akumulatorów. Poza tym w układzie akumulatorów nie może tworzyć się kondensat z wilgoci powietrza, ponieważ może to prowadzić do zwarć. MANN+HUMMEL oferuje tutaj liczne rozwiązania filtracyjne, w tym filtry cząstek powietrza chłodzącego, wkłady osuszaczy powietrza i wkłady osuszaczy olejowych, które zostały zaprojektowane w celu niezawodnej ochrony układu akumulatorów.

Rozwiązanie systemowe wydłuża żywotność systemu i wydajność ogniw paliwowych

Przepisy dotyczące emisji stają się coraz surowsze, a zatem także poszukiwania alternatywnych napędów coraz pilniejsze. Ważną koncepcją jest tutaj ogniwo paliwowe jako dostawca energii do napędu elektrycznego. Podstawowe elementy stosów ogniw paliwowych są bardzo wrażliwe na cząstki, szkodliwe gazy i wodę obecną w powietrzu wlotowym. Aby zapewnić bezproblemową pracę i przedłużyć żywotność systemu, filtracja cząstek i adsorpcja szkodliwych gazów są zatem równie ważne, jak skuteczne oddzielanie wody.

 

Dzięki nowo opracowanemu systemowi prowadzenia powietrza na ścieżce katodowej MANN+HUMMEL może teraz zaoferować klientom całościowe podejście do ochrony przed cząsteczkami, szkodliwymi gazami i niepożądanymi hałasami przepływowymi.

Więcej o produktach MANN+HUMMEL dla e-mobilności pod linkiem.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).