Doskonała widoczność dzięki Blue Print!

person Redakcja 18/03/2019

Blue Print rozszerzył ofertę piór wycieraczek w jakości premium.

Pióra wycieraczek to bardzo ważny element niezbędny do utrzymania przedniej szyby w czystości oraz zapewnienia bezpiecznej widoczności. Odpowiadający za oczyszczanie szyby element pióra wycieraczki, wykonany jest z miękkiej gumy, która z czasem ulega zużyciu. Dlatego w celu zachowania optymalnej wydajności oczyszczania szyb, pióra wycieraczek muszą być systematycznie wymieniane.

 

Smugi lub niewytarte miejsca na przedniej szybie to najczęstsze objawy zużycia piór wycieraczek, która nie jest w stanie równomiernie oczyścić całej powierzchni. Typowym objawem zużycia jest również hałaśliwa praca powodowana nierówną lub stwardniałą gumą ślizgającą się po szybie.

 

Mając to na uwadze, większość producentów samochodów zaleca wymianę piór wycieraczek co 6 miesięcy. Zapewnia to maksymalną skuteczność oczyszczania szyb w każdych warunkach.

 

Firma Blue Print wprowadziła do oferty odświeżony asortyment piór wycieraczek w jakości premium, przeznaczonych do pojazdów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Kompleksowa oferta obejmuje pióra szkieletowe, hybrydowe oraz płaskie, jak również tylne z dedykowanym mocowaniem. Zaledwie 47 referencji pozwala na pokrycie ponad 90% europejskiego parku samochodowego.

Szkieletowe

 • 14 referencji pokrywających ponad 50 000 zastosowań, długości od 300 do 700 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Wysokiej jakości szkielet malowany proszkowo w celu ochrony przed korozją oraz nierdzewne nity ograniczające drgania.
 • Zaprojektowane pod kątem minimalizacji tarcia oraz poprawy skuteczności oczyszczania, ograniczenia hałasu oraz powstawania smug i zamazywania szyb.
 • Aerodynamiczny kształt zapobiega podnoszeniu przez wiatr przy wyższych prędkościach.

Hybrydowe

 • 11 referencji pokrywających ponad 49 000 zastosowań, długości od 350 do 700 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości japońskiego naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Wąski środkowy spojler, zapobiegający unoszeniu pióra i mocowanie hakowe o konstrukcji zgodnej z OE.
 • Wiele punktów docisku ogranicza powstawanie smug.
 • Specjalna, punktowo wyginana sprężyna zapewniająca maksymalny styk z szybą.

Płaskie

 • 16 referencji pokrywających ponad 81 000 zastosowań, długości od 300 do 810 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem wysokiej jakości japońskiego naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Niskoprofilowa ramka ograniczająca unoszenie przez wiatr i zapewniająca stały docisk wycieraczki.
 • Specjalna, punktowo wyginana sprężyna, zapewniająca maksymalny styk z szybą.
 • Wyjątkowa i kompaktowa konstrukcja, wyposażona w multiadapter 11 w 1, który pozwala na zastosowanie nawet w 99% marek samochodów.

Tylne

 • 6 referencji pokrywających ponad 1 700 zastosowań, długości od 300 do 400 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Dwie różne konstrukcje odpowiadające wyglądem produktom oryginalnym.

Wszystkie pióra wycieraczek Blue Print zostały zaprojektowane i są produkowane zgodnie z Japońskimi Standardami Przemysłowymi w zakresie jakości, trwałości, odporności na działanie ozonu i substancji chemicznych. Są bezpośrednimi zamiennikami elementów montowanych fabrycznie. Pióra wycieraczek są badane pod kątem najwyższej skuteczności działania w teście obejmującym 500 000 cykli i można je stosować o każdej porze roku.

 

Struktura numeracji części zamiennych Blue Print ułatwia dobór pióra wycieraczki do konkretnego modelu samochodu. Numer referencji łączy rodzaj pióra wycieraczki oraz jego długość, co maksymalnie upraszcza identyfikację potrzebnej części.

 

Cały asortyment oraz wszystkie informacje można znaleźć w naszym wiodącym w branży katalogu na stronie www.partsfinder.bilsteingroup.com. Pozwala on zawsze, już za pierwszym razem dobrać odpowiednie pióro wycieraczki.

 

Artykuł sponsorowany przez bilstein group

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl