Doosan zainwestuje miliony euro na Węgrzech | MOTOFAKTOR

Doosan zainwestuje miliony euro na Węgrzech

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2018

Południowokoreańska firma Doosan zainwestuje 100 mln euro w fabrykę folii miedzianej do akumulatorów pojazdów elektrycznych w Tatabánya.

Po ogłoszeniu inwestycji w środę w Budapeszcie minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó powiedział prasie, że nowy zakład, który zatrudni 181 osób, będzie jedynym zakładem w Europie produkującym folię miedzianą do akumulatorów pojazdów elektrycznych.

Fabryka będzie produkować nieocenioną część dla 22 milionów pojazdów rocznie, a także eksportować do Chin i Stanów Zjednoczonych. Péter Szijjártó węgierski minister spraw zagranicznych i handlu

 

Według ministra Szijjártó, fabryka w Tatabánya może również zaspokoić popyt krajowy, ponieważ Audi już rozpoczęło produkcję silników elektrycznych na Węgrzech, a BMW przygotowuje się również do produkcji samochodów elektrycznych w Debreczynie. Szijjártó podkreślił, że tak wiele podobnych inwestycji, jak to możliwe, musi zostać zrealizowanych przez Węgry w warunkach ostrej konkurencji międzynarodowej, aby umożliwić przemysłowi motoryzacyjnemu również odniesienie sukcesu w nowej erze.

 

Jak wyjaśnił, sektor ten zapewnia 28,8 proc. węgierskiej produkcji przemysłowej, w ostatnich latach jej wartość produkcyjna przekroczyła 8,1 bilionów forintów (25,1 miliarda euro), a 91,7 procent produkowanych tu samochodów jest eksportowanych. Według polityka, węgierskie wyniki przemysłu motoryzacyjnego powinny w tym roku przekroczyć ubiegłoroczny rekord produkcji. Szijjártó przyjął również z zadowoleniem fakt, że jest to trzecia poważna inwestycja w Tatabánya, a Korea Południowa jest jednym z najważniejszych inwestorów na Węgrzech.

Po 500 milionach dolarów eksportu do krajów Dalekiego Wschodu w ubiegłym roku eksport przekroczył już 310 milionów dolarów w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, a przepływ handlowy wzrósł o 54 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Péter Szijjártó

 

János Bencsik, członek parlamentu regionu (Fidesz), powiedział, że inwestycja była strategicznym przełomem w historii parku przemysłowego Tatabánya-Környe.

Wysoko wykwalifikowana siła robocza na Węgrzech odgrywa także rolę w sukcesie działających tu firm, a inwestorzy przyczyniają się do rozwoju regionu. János Bencsik

 

Europejski prezes Doosan Group, Jongwoo Kim, powiedział, że budowa fabryki, która będzie miała zdolność produkcyjną 50 tys. ton rocznie, rozpocznie się w tym roku i ma się zakończyć w drugiej połowie 2019 roku.

 

Kim powiedział, że spodziewa się, że inwestycja zwiększy udział firmy w rynku i oczekuje, że popyt na produkty wytwarzane przez zakład Tatabánya gwałtownie wzrośnie w nadchodzących latach.

 

Jak wyjaśnił, zgodnie z prognozami firmy, obecne roczne zapotrzebowanie na folię miedzianą wynoszące 75 tys. ton może wzrosnąć do 955 tysięcy ton do roku 2025 dzięki rozprzestrzenianiu się pojazdów elektrycznych, co oznacza, że ​​tempo wzrostu jest wysokie i może zbliżyć się do 50 procent rocznie. W 2017 roku Doosan, który powstał w 1896 roku, osiągnął obroty w wysokości 17 miliardów dolarów, a firma zatrudnia w sumie 38 tysięcy osób w 37 krajach.

 

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier

 

Zdjęcie: Doosan

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).