Domowa ładowarka ABB | MOTOFAKTOR

W ofercie ABB pojawiła się ładowarka Terra AC Wallbox, którą można podłączyć do domowej instalacji elektrycznej.

Z jednej strony rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości, a przy tym dostępne cenowo i połączone z siecią internetową stacje do ładowania, z których można korzystać w domu lub w pacy. Z drugiej strony coraz więcej osób wykorzystuje energię odnawialną i chce mieć kontrolę nad jej zużyciem, a także skutecznie nią zarządzać. Nowa ładowarka Terra AC Wallbox od ABB ma odpowiadać na te potrzeby.

 

Pracując przy mocy znamionowej do 22 kW (w zależności od modelu) i w technologii prądu przemiennego, urządzenie jest kompatybilne z systemami elektrycznymi w domach i innych budynkach praktycznie na całym świecie. Konfiguracja ładowarki i aktualizacja oprogramowania jest możliwa za pośrednictwem aplikacji lub zdalnie w chmurze.

80 procent sesji ładowania odbywa się w miejscu zamieszkania lub pracy właściciela pojazdu elektrycznego. Ładowarka Terra AC to inteligentne rozwiązanie, odpowiadające na coraz większe potrzeby użytkowników pojazdów elektrycznych. Możliwość identyfikacji użytkownika i precyzyjne rozliczenie zużytej energii poprzez zintegrowany licznik jest idealnym rozwiązaniem dla wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych. Katarzyna Sobótka-Demianowska odpowiedzialna za biznes e-mobility w ABB w Polsce

 

W najbliższym czasie ładowarka wejdzie do sprzedaży na wybranych rynkach, w tym w Europie, a do maja 2020 r. będzie już dostępna na całym świecie. Można ją zamówić za pośrednictwem sieci partnerów firmy ABB.

Trendy w urbanizacji, cyfryzacji oraz uprzemysłowienia wymuszają wprowadzenie znaczących zmian w naszym sposobie podróżowania. Jako lider rynku stacji szybkiego ładowania prądem stałym chcieliśmy wykorzystać nasze doświadczenie, aby wprowadzić przełomowe rozwiązanie w innej technologii – prądu przemiennego, na potrzeby ładowania w domach i w firmach przez noc lub dłużej. Nasza nowa ładowarka naścienna jest właśnie takim rozwiązaniem – prosta w instalacji i użyciu, łatwo wpasuje się w cyfrowy styl życia dzisiejszych konsumentów, umożliwiając im skuteczne zarządzanie zużyciem energii. Frank Muehlon dyrektor biznesu e-mobility w ABB

 

Aktualnie każda ładowarka jest wyposażona w precyzyjny miernik energii elektrycznej, który może zostać zintegrowany z inteligentnymi systemami zarządzania energią w budynku, umożliwiając zaawansowane zarządzanie obciążeniem. To ma umożliwić właścicielom domów i innych budynków dostosowanie mocy posiadanych urządzeń tak, aby maksymalnie zwiększyć moc ładowania i obniżyć koszty.

 

Źródło: ABB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).