DobryMechanik.pl podsumował rok 2021 | MOTOFAKTOR

DobryMechanik.pl podsumował rok 2021

Jak wynika z danych DobryMechanik.pl, w 2021 roku liczba umówionych online wizyt w warsztatach wzrosła o 46% w porównaniu do 2020.

Wzrost liczby wizyt umawianych przez Internet można było zaobserwować szczególnie w miesiącach sezonowych. W tym okresie już ponad 26% kierowców decydowało się rezerwować termin za pomocą kalendarza online.

 

Ze statystyk portalu DobryMechanik.pl wynika również, że taka forma jest dużo skuteczniejsza pod kątem odbywalności wizyt. Biorąc pod uwagę rezerwowanie terminów przez kalendarz online warsztatu, aż 95% z nich kończyło się faktyczną wizytą w serwisie. Z drugiej strony, średnio tylko 25% odbieranych telefonów przez warsztaty finalnie staje się wizytą w serwisie.

 

Z roku na rok obserwujemy, że trend umawiania wizyt w warsztatach przez Internet coraz wyraźniej nabiera na sile. Kierowcy preferują tę formę kontaktu z warsztatem ze względu na wygodę i możliwość umówienia wizyty o każdej porze dnia bez względu na godziny pracy warsztatu – Filip Goździewicz, COO w DobryMechanik.pl.

Źródło: DobryMechanik.pl

W 2021 roku polski kierowca za naprawę auta płacił już średnio 602 zł. To niewielki wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale miejmy na uwadze fakt, że w roku 2020 z powodu pandemii kierowcy zwykle decydowali się tylko na niezbędne naprawy. Jednocześnie, w związku z rosnącą inflacją, wiele warsztatów zapowiada podniesienie cen za swoje usługi w 2022 roku.

 

Na cenę naprawy największy wpływ mają ceny części i poziom skomplikowania usterki. W 2021 najdroższe w naprawie były zdecydowanie samochody marek premium – Audi (696 zł) oraz BMW (693 zł). Najmniej w warsztatach płacić musieli kierowcy Skody (519 zł) oraz Toyoty (500 zł).

 

Pomimo nieustannie wzrastających kosztów prowadzenia warsztatu samochodowego rok 2021 pod względem cen napraw można porównać do roku poprzedzającego, gdyż z powodu pandemii warsztaty nie odważyły się na wzrost roboczogodziny. 2022 będzie rokiem trudnym. Ze względu na szalejącą inflację będzie wymagał od nas odważnych decyzji, a przyczyną tego zjawiska są przede wszystkim rosnące koszty prowadzenia działalności, głównie bardzo mocno wzrastających opłat za media. W związku z tym szacuję znaczący wzrost stawek roboczogodziny w 2022 roku – Michał Bułgajewski, właściciel warsztatu Auto Miś w Szczecinie.

 

Oprócz napraw sezonowych (jak wymiana opon czy serwis klimatyzacji) kierowcy szukali głównie usług typu fast-fit w atrakcyjnych cenach. Poza tym specjalistami cieszącymi się największym zainteresowaniem byli eksperci od elektryki, napraw blacharskich oraz instalacji LPG.

Źródło: DobryMechanik.pl

Pełny raport z podsumowaniem 2021 roku na portalu DobryMechanik.pl można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: DobryMechanik.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).