DobryMechanik.pl: Nie tylko paliwo drożeje. Naprawy w warsztatach również | MOTOFAKTOR

DobryMechanik.pl: Nie tylko paliwo drożeje. Naprawy w warsztatach również

person Adrian Januszkiewicz 2/06/2022

80% warsztatów podniosło już ceny swoich usług, a w niektórych koszty napraw wzrosły nawet o jedną piątą. - wynika z badania przeprowadzonego przez DobryMechanik.pl.

 

Z badania przeprowadzonego przez DobryMechanik.pl wynika, że 80,7% warsztatów samochodowych w ostatnich miesiącach podniosło swoje ceny za usługi. 32,7% warsztatów zdecydowało się podnieść ceny o ponad 20%, w 34,5% przypadków wzrost wyniósł pomiędzy 10 a 20%, a 13,5% warsztatów podniosło ceny o mniej niż 10%.

 

Źródło: DobryMechanik.pl

70,7% serwisów planuje również kolejne podwyżki w najbliższych miesiącach. Większość z nich o maksymalne 10%, jednak 16,4% warsztatów zakłada podniesienie cen o kolejne 20%. Podwyżki w warsztatach można było już zaobserwować w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. W tym okresie średnio w ramach jednej wizyty w warsztacie zapłaciliśmy 729 zł. W poprzednim roku w tym samym czasie średnie koszty napraw wynosiły 662 zł.

 

 

Wzrost cen usług jest spowodowany głównie kosztami utrzymania działalności z uwagi na inflację. Koszty stałe tj. utrzymanie lokalu, eksploatacja, wyższe wynagrodzenia oraz droższe części dla klienta podwyższają finalną cenę za usługę nawet o kilkanaście procent  – Powiedział Hubert Ziółkowski, właściciel warsztatu Plus Auto Service w Warszawie.

 

 

Właściciele warsztatów obserwują również, że kierowcy coraz uważniej przyglądają się wydatkom związanym ze serwisowaniem auta. 65,5% z nich zaobserwowało, że kierowcy częściej niż w poprzednich miesiącach szukają możliwości obniżenia kosztów napraw, na przykład wybierając tańsze części zamienne. Z kolei 59,1% właścicieli serwisów zadeklarowało, że widzi coraz częstsze przypadki odkładania na później napraw, które nie wymagają natychmiastowej interwencji mechanika.

 

Gdy ceny usług i części zamiennych rosną w warsztatach jeszcze bardziej istotne jest, aby korzystać z usług warsztatów godnych zaufania. Dobry mechanik powinien nie tylko dobrze naprawiać samochód, ale również wytłumaczyć z czego wynikają koszty naprawy oraz zaproponować tańsze zamienniki części, które gwarantują odpowiedni stosunek jakości do ceny.. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto porównać oferty różnych warsztatów i zapoznać się z opiniami innych kierowców o serwisie w Internecie – powiedział Filip Goździewicz, ekspert DobryMechanik.pl.

 

 

Badanie zrealizowane w maju 2022 r. przez DobryMechanik.pl zostało przeprowadzone w formie internetowej ankiety wysłanej poprzez e-mail do właścicieli warsztatów posiadających aktywną wizytówkę warsztatu na portalu. Odpowiedzi na pytania udzieliło 171 właścicieli warsztatów z całej Polski.

 

Źródło: DobryMechanik.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).