Dobre pierwsze półrocze 2021 grupy Oponeo | MOTOFAKTOR

Dobre pierwsze półrocze 2021 grupy Oponeo

person Redakcja 25/08/2021

W I półroczu 2021 roku Grupa Oponeo uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 622 057 tys. zł wobec 459 957 tys. zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Głównym elementem przychodów były przychody ze sprzedaży opon, które wyniosły 481 076 tys. zł i wzrosły 19% w stosunku do I półrocza 2020 roku. Przedstawiały one 77,3% całości przychodów ze sprzedaży Grupy. 35,2% wzrost przychodów został zrealizowany mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2.

 

Zysk netto w wysokości 22 237 tys. zł był o 64,3% wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 133 033 tys. zł, czyli wzrósł o 41,9% w relacji do I półrocza 2020 roku. Tym samym wskaźnik rentowności sprzedaży brutto ukształtował się na poziomie 21,4% w I półroczu 2021 roku.

Sprzedaż opon i felg

W I półroczu 2021 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 1 809 tys. opon, tj. o 7,2% więcej niż analogicznym okresie poprzedniego roku. Liczba sprzedanych opon przez Spółkę w I półroczu 2021 roku wyniosła 1 692 tys., co stanowi 93,5% sprzedanych wszystkich opon przez Grupę.

 

W strukturze sprzedaży opon, największy udział miały opony letnie. Sprzedano ich w kraju i za granicą łącznie 1 284 tys. szt., co stanowiło 70,9% udziału w sprzedaży opon w I półroczu 2021 roku. Łącznie na wszystkich rynkach sprzedano 209 tys. opon zimowych, o 67,2% więcej niż w I półroczu 2020 roku. Rosnącym zainteresowaniem cieszyły się także opony całoroczne, których sprzedano łącznie 317 tys. szt., co stanowi wzrost o 32,6%.

 

W I półroczu 2021 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 83 tys. felg (zarówno aluminiowych, jak i stalowych), czyli o 46,9% więcej niż w I półroczu 2020 roku.

Spółki zależne

Grupa Oponeo.pl poza sprzedażą opon i felg na rynkach zagranicznych (Wielka Brytania, Niemcy, Włochy) przez spółki zależne realizuje także sprzedaż elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę Rotopino.pl S.A. oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo S.A.

 

Na wzrost przychodów Grupy w I półroczu 2021 roku wpływ miały także przychody wygenerowane przez w/w spółki zależne. Wzrost przychodów, które wyniosły 43 193 tys. zł na koniec półrocza 2021 roku osiągnęła spółka Dadelo S.A. Konsolidacji uległy również przychody spółki Rotopino.pl S.A. (wielkości 61 963 tys. zł ), nabytej przez Oponeo.pl S.A. dnia 29 grudnia 2020 roku.

Rynek e-commerce

Grupie Oponeo.pl sprzyja rozwój e-commerce, który odegrał w ostatnim czasie w światowej gospodarce kluczową rolę w obliczu kryzysu, zwiększonego reżimu sanitarnego oraz twardego lockdownu. Tempo wzrostu tego kanału w Polsce jest znaczące, Polacy często kupują przez Internet, szczególnie w obecnej sytuacji, w której bezpieczeństwo zakupów dokonywanych przez internet ma decydujące znaczenie.

Dalszy rozwój Grupy Oponeo.pl

Poza umacnianiem pozycji lidera internetowej sprzedaży opon w kraju poprzez dalszy rozwój sprzedaży i optymalizacją sprzedaży na rynkach zagranicznych Grupa Oponeo.pl zamierza rozwijać projekty e-commercowe realizowane przez spółki zależne i stowarzyszone w tym spółkę LAM S.A., która uruchomiła w I półroczu 2021 roku sprzedaż metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego edrabiny.pl. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Ze względu na dynamiczny rozwój sprzedaży spółki dominującej Oponeo.pl S.A. prowadzone będą również działania poszerzające możliwości logistyczne spółki oraz udoskonalające procesy logistyczne, w tym automatyzacja procesów wydawania towarów.

 

Źródło: Oponeo.pl 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).