Dobra passa drużyny tankpool24 Racing w drugiej połowie sezonu | MOTOFAKTOR

Dobra passa drużyny tankpool24 Racing w drugiej połowie sezonu

person Joanna Piszcz 27/08/2018

Już po raz piąty producent części zamiennych z Hamburga Meyle wspiera drużynę tankpool24 Racing jako partner techniczny w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych.

Oprócz udostępnienia wysokiej jakości części zamiennych inżynierowie Meyle wspierają drużynę swoją specjalistyczną wiedzą. Sygnał rozpoczęcia sezonu 2018 padł pod koniec maja we Włoszech, druga połowa sezonu rozpocznie się 1 września w Moście. Cztery z ośmiu imprez zostały już ukończone, drużyny i kierowcy korzystają z zasłużonej przerwy wakacyjnej, a drużyna tankpool24 Racing prezentuje pozytywną ocenę uzyskanych dotychczas wyników.

 

Drużyna tankpool24 Racing rozpoczęła nowy sezon FIA European Truck Racing Championship (FIA ETRC) z dużymi ambicjami: na torze Misano World Circuit debiutował wykwalifikowany mechanik samochodowy Steffen Faas u boku swojego doświadczonego kolegi z drużyny Norberta Kissa w zespole tankpool24 Racing Mercedes Actros. Od ponad dziesięciu lat Kiss jest związany z wyścigami samochodów ciężarowych, a od 2012 roku bierze udział w zawodach FIA ETRC, gdzie dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Europy. Dla Faasa to pierwszy kompletny sezon. W nowej konfiguracji szef drużyny Markus Bauer chce kontynuować sukcesy poprzedniego sezonu. W 2017 roku drużyna znalazła się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej, a Kiss zdobył trzecie miejsce w rankingu kierowców.

 

Pierwsze cztery weekendy bieżącego sezonu w Misano, na torach Hungaroring, Nürburgring i Slovakiaring były bardzo udane dla drużyny tankpool24 Racing. Ze 160 punktami w połowie sezonu drużyna znajduje się na trzeciej pozycji klasyfikacji ogólnej, piloci Faas i Kiss zajęli odpowiednio trzecie i czternaste miejsce.

 

W równoległym rankingu Grammar Truck Cup wyścigów ETRC dla tak zwanych kierowców Chrome Faas zajmuje drugie miejsce z dużą przewagą nad swoimi konkurentami. W szczycie sezonu na torze Nürburgring pięciokrotnie udało się zająć miejsce na podium, na Słowacji drużyna stanęła na nim czterokrotnie. Kiss wykazał się znakomitą formą, zdobywając pierwsze zwycięstwo w sezonie w ostatnim wyścigu czwartego weekendu zawodów.

 

Druga połowa sezonu zawodów FIA European Truck Racing Championship rozpocznie się 31 sierpnia w Moście (Czechy). Pozostałe wyścigi odbędą się w Zolder (Belgia), Le Mans (Francja), a finał sezonu w Jaramie (Hiszpania). Osiem weekendów z czterema zmianami lokalizacji to sprawdzian dla ludzi i maszyn. W trakcie wyścigu ciężarówki o mocy 1050 KM są narażone na maksymalne obciążenia. To wyzwanie, z którym znakomicie radzą sobie łożyska silnika, czujniki momentu obrotowego, elementy hamulców i wzmacniacze sprzęgła Meyle-Original – od samego początku drużyna współpracuje z producentem z Hamburga i montuje jego części w pojazdach biorących udział w wyścigach.

 

Na profilach firmy Meyle na Facebooku i Instagramie można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z zawodami.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).