Dlaczego Mobil Boxx to ciekawa propozycja dla warsztatów? | MOTOFAKTOR

Dlaczego Mobil Boxx to ciekawa propozycja dla warsztatów?

Opakowania Mobil Boxx oferowane przez ExonnMobil można znaleźć w coraz większej liczbie warsztatów, które doceniają praktyczność, wygodę oraz względy środowiskowe tego rozwiązania.

Olej silnikowy przechowywany w 20-litrowym, odpornym na rozdarcie worku plastikowym z kranikiem w kartonowym opakowaniu. Taka koncepcja ExxonMobil zadebiutowała na polskim rynku motoryzacyjnym w 2019 roku podczas targów Poznań Motor Show i została określona mianem innowacji w branży olejowej. Dzisiaj, opakowania Mobil Boxx można znaleźć w coraz większej liczbie warsztatów, które doceniają praktyczność, wygodę oraz względy środowiskowe tego rozwiązania.

 

Nie każdy warsztat jest zainteresowany zakupem olejów w 208-litrowych beczkach, ponieważ w wielu przypadkach oznacza to nadmierne mrożenie kapitału i konieczność utrzymywania wysokich zapasów. To również kwestia indywidualnego zapotrzebowania warsztatu na oleje silnikowe i możliwości oferowania wielu produktów o różnych klasach lepkości i aprobatach.

 

Dlatego 20-litrowe opakowania Mobil Boxx traktowane są przez warsztaty jako rozwiązanie optymalne i mocna alternatywa wobec tradycyjnych opakowań 1- i 4-litrowych oraz beczek.

Mobil Boxx daje możliwość lepszej kontroli kosztów operacyjnych i lepszego zarządzania zapasami. Zaoszczędzić można również na magazynowaniu, co jest szczególnie istotne dla małych i średnich serwisów samochodowych. Ponadto koszty utylizacji są niższe, a nowatorskie opakowanie pomaga w realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.

Advisor Key Accounts Automotive z ExxonMobil - Marek Nowicki

 

Mobil Boxx
Mobil Boxx

Mobil Boxx zawiera 85% mniej plastiku w porównaniu z 20-litrowym opakowaniem tradycyjnym i jest o 24% lżejszy od niego. To efekt zastosowania odpornego na uszkodzenie worka z kranikiem i schowania go w stabilnym opakowaniu kartonowym. Mniejszy rozmiar i niższa waga Mobil Boxx podnoszą efektywność transportu, co przekłada się na możliwość ograniczenia emisji CO2 w ramach dostaw.

 

Mobil Boxx z pewnością należy do ciekawszych rozwiązań jakie w ostatnich latach zostały zaproponowane mechanikom. Warsztat zyskuje również na wyglądzie. Stojak, kartonowe opakowania i nalewaki zmieniają wnętrze serwisu na atrakcyjniejsze dla klienta. Czytelne oznakowanie produktów minimalizuje ryzyko pomyłek przy doborze odpowiedniego oleju do silnika.

 

Warsztaty korzystające z Mobil Boxxa zachwalają również wygodny i dobrze zaprojektowany system pobierania oleju, który rozwiązuje problem wycieków, często towarzyszących używaniu oleju silnikowego z beczek. W przeciwieństwie do beczek, Mobil Boxx jest dużo lżejszy i łatwiejszy w przenoszeniu. Nie wymaga dodatkowego systemu pompowania. Szczelnie zamknięte opakowanie zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia oleju.

 

Mobil Boxx jest gotowy do użycia w kilku prostych krokach. Wystarczy położyć kartonowe opakowanie na tylnej ściance i rozerwać perforację przy informacji OTWÓRZ TUTAJ. Wyginamy perforowane krawędzie opakowania na zewnątrz i montujemy kranik we właściwym miejscu. Następnie odstawiamy opakowanie na regał lub w inne dogodne miejsce i możemy skupić się na serwisie olejowym dla klientów.

Nowatorskie opakowanie ExxonMobil redukuje także ilość odpadów wytwarzanych w warsztacie. Po zużyciu oleju, kartonowe opakowanie łatwo złożyć i oddać do recyklingu. Pusty worek foliowy trafia do odpadów olejowych. Objętość takiego odpadu jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku opakowań tradycyjnych o takiej samej pojemności.

Advisor Key Accounts Automotive z ExxonMobil - Marek Nowicki

 

Aktualnie w ofercie ExxonMobil wśród olejów silnikowych dostępnych w opakowaniach Mobil Boxx znajdziemy m.in. Mobil 1 FS 0W40, Mobil 1 ESP X2 0W20, Mobil Super 3000 X1 5W40, Mobil Super 3000 X1 F-FE 5W30 czy Mobil Super 2000 X1 10W40. Oferta jest nieustannie poszerzana i dopasowywana do zmieniających się potrzeb klienta warsztatowego.

 

Więcej informacji na temat olejów silnikowych w opakowaniach Mobil Boxx znajdziesz na stronie www.mobil.pl lub u autoryzowanych dystrybutorów środków smarnych Mobil: Dexol, Ekonaft, Mobipol oraz SmartPlus.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę ExxonMobil

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).