DKV ze złotym medalem za zrównoważony rozwój | MOTOFAKTOR

DKV ze złotym medalem za zrównoważony rozwój

person Redakcja 13/02/2023

Agencje ratingowe Sustainalytics i EcoVadis umieściły DKV Mobility w czołówce rankingów ESG analizujących zaangażowanie firm w zrównoważony rozwój biznesu.

 

 

 

DKV Mobility otrzymało złoty medal EcoVadis za 2022 rok, drugi rok z rzędu. W porównaniu do poprzedniego roku firma zdobyła sześć punktów więcej, mogąc w pochwalić się wynikiem 74 punktów na 100.

 

Przypomnijmy, że ESG to podejście opisujące czynniki pozafinansowe, które pomagają biznesowi raportować ich realne zaangażowanie na rzecz zrównoważonej przyszłości. Obejmuje następujące wskaźniki – Środowiskowe (Environmental), Społeczne (Social) i Ład Korporacyjny (Corporate Governance). Jedną z branży, która w dużym stopniu odciska swoje piętno na kondycji środowiska i dobrobycie społeczeństw, jest transport.

 

Naszym celem jest stymulowanie rozwoju branży w kierunku zrównoważonej przyszłości. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że nasze osiągnięcia zostały tak wysoko ocenione przez renomowane agencje ratingowe ESG – mówi Marco van Kalleveen, CEO w DKV Mobility.

 

Jesteśmy dumni, mogąc znaleźć się w grupie najlepszych firm w ocenie Sustainalytics i EcoVadis w 2022 roku – dodaje Marc Erkens, Head of Sustainability & New Mobility – Wyniki ratingów podkreślają, że solidnie przemyśleliśmy nasze działania w ramach doktryny „Lead in Green”. Odzwierciedlają postępy, jaki poczyniliśmy w zakresie wdrażania zasad ESG, zgodnych z celami firmy.

 

Sustainalytics, a Morningstar Company, to jedna z wiodących firm badawczych, ratingowych i analitycznych w zakresie ESG i ładu korporacyjnego. Analizuje ponad 15 000 spółek na całym świecie, wspierając inwestorów w rozwoju i wdrażaniu odpowiedzialnych strategii inwestycyjnych.

 

Natomiast EcoVadis należy do grona największych globalnych dostawców ocen zrównoważonego rozwoju biznesu, z siecią ponad 100 000 analizowanych firm z ponad 175 krajów i ponad 200 branż. Firma działa od 2007 roku i koncentruje się na czterech obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zaopatrzenie. Działa w oparciu o międzynarodowe standardy, które nadzorowane są przez komitet naukowy złożony z ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju i łańcucha dostaw.

 

Źródło: DKV Mobility

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).