Digi Car – nowe narzędzie do zakupu samochodu w leasingu | MOTOFAKTOR

Digi Car - nowe narzędzie do zakupu samochodu w leasingu

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2019

Wprowadzane przez Santander Consumer Multirent rozwiązanie to intuicyjna platforma dla partnerów handlowych, zapewniająca dostęp do produktów leasingowych.

W ramach platformy partnerzy współpracujący z Santander Consumer Multirent będą mieć dostęp w jednym miejscu do różnorodnych produktów umożliwiających finansowanie samochodów, takich jak leasing, pożyczka leasingowa czy full service leasing. Digi Car pozwala na porównywanie 4 różnych ofert jednocześnie, przy wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Platforma Digi Car jest zintegrowana m.in. z CEIDG i rejestrem REGON. Dzięki temu sprzedawca nie musi wypełniać całego wniosku o finansowanie – informacje z baz zewnętrznych są do niego automatycznie przenoszone. Dane z dokumentu tożsamości są zapisywane także przy użyciu narzędzi wbudowanych w nową platformę. Skraca to pracę sprzedawcy z wnioskiem oraz zmniejsza liczbę ewentualnych błędów. Rozwiązania innych podmiotów nie oferują takiego stopnia integracji z publicznymi rejestrami, stąd wydłuża to proces załatwiania formalności przy zakupie. Marta Kozłowska Product Owner projektu Digi Car z Santander Consumer Banku
Jedną z największych przewag konkurencyjnych Digi Car jest wygoda narzędzia dla dealerów oraz jej unikalne funkcjonalności, zbudowane w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w finansowaniu pojazdów. Porównywalne systemy nie są tak kompletne, stąd Digi Car stanowi rewolucję w branży. To ogromne ułatwienie dla dealerów, importerów i klientów. Mariusz Klepacz członek zarządu Santander Consumer Banku odpowiedzialny za obszar finansowania samochodów

 

Platforma pozwala na przeprowadzenie procesu udzielenia finansowania w pełni cyfrowo – od skanowania dowodu z wykorzystaniem OCR, przez automatyczny eksport i ewentualny wydruk umowy, po zainicjowanie online procesu rejestracji samochodu. Digi Car umożliwia handlowcowi śledzenie transakcji z klientem na każdym kroku poprzez powiadomienia e-mail i SMS oraz raporty generowane w czasie rzeczywistym, które można otworzyć, m.in. na telefonie komórkowym.

 

Prowizja od udzielonego finansowania wypłacana jest partnerom do elektronicznej portmonetki, z której w dni robocze można wygodnie wypłacać pieniądze na kartę prepaid.

 

Co ważne, platforma jest bezpłatna dla dealerów. Jedynym warunkiem jest podpisanie umowy o współpracy. W ramach rozwoju platformy planowane jest uruchomienie również aplikacji mobilnej dla sprzedawców oraz umożliwienie sprzedaży produktów finansowych dla osób fizycznych.

 

Santander Consumer Bank i Santander Consumer Multirent co miesiąc finansują ok. 1 600 samochodów, z wykorzystaniem różnego rodzaju rozwiązań, Rozwiązanie Digi Car nie dotyczy tylko finansowania samochodów.

Z platformy można także skorzystać przy kupnie chociażby motocykla. Marta Kozłowska

 

Podczas projektowania platformy Digi Car, twórcy korzystali z najlepszych doświadczeń e-commerce w zakresie personalizowania produktów dla klienta czy optymalizacji ścieżki sprzedaży, od wyboru produktu po podpisanie umowy.

 

Wykonawcą rozwiązania Digi Car jest firma TUATARA, która dzięki bogatym doświadczeniom z projektów przeprowadzonych na rynku międzynarodowym zadbała o przygotowanie cyfrowych procesów obsługi klienta na najwyższym poziomie.

Szczególnie dbaliśmy o to, by rozwiązanie, które dostarczamy było nie tylko piękne, ale także użyteczne. Przyłożyliśmy więc dużą wagę do tego, żeby zarówno portal jak i aplikacja mobilna, którą Santander Consumer Multirent udostępni swoim Partnerom i Klientom były łatwe w użyciu, intuicyjne, szybkie i niezawodne. Postawiliśmy sobie za cel, żeby proces ofertowania i zawierania umowy był prosty i zachęcający. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Santander Consumer Multirent ten cel udało się osiągnąć i możemy być częścią rewolucji w finansowaniu zakupu samochodu w Polsce. Bogdan Nowopolski Prezes firmy TUATARA

 

Źródło: Santander Consumer Bank

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).