Dieselgate: VW ma wypłacić dobrowolne rekompensaty w krajach UE | MOTOFAKTOR

Dieselgate: VW ma wypłacić dobrowolne rekompensaty w krajach UE

person Adrian Januszkiewicz 30/09/2021

W związku z aferą Dieselgate Komisja Europejska zobowiązała koncern VAG do wypłacenia dobrowolnych rekompensat konsumentom z UE.

Zgodnie z treścią oświadczenia wydanego 28 września br. przez organy sieci współpracy w zakresie ochrony konsumenta (CPC), koordynowane przez Komisję Europejską, wprowadzenie przez koncern Volkswagen do obrotu samochodów z silnikiem diesla, wyposażonych w nielegalne systemy manipulujące wynikami emisji spalin, naruszyły prawa chroniące unijnego konsumenta. Organy wykonawcze UE chcą aby VAG znalazł rozwiązanie dla konsumentów z UE, dochodzących obecnie roszczeń w różnych procesach sądowych, tak aby uniknąć dalszych długoletnich sporów sądowych.

 

Dotąd VW zgadzał się jedynie na rekompensatę dla konsumentów unijnych, którzy mieszkali w Niemczech w momencie zakupu samochodu. Koncern z Wolfsburga uważa dobrowolne płatności na rzecz konsumentów europejskich, zamieszkałych poza Niemcami, za nieuzasadnione. Swoje stanowiska uzasadnia tym, że samochody, których dotyczy wskazany problem, zostały już zmodyfikowane w celu spełnienia wymogów prawnych.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl/Komisja Europejska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).