Diagnostyka i pomiar DKZ – darmowy webinar Valeo | MOTOFAKTOR

Diagnostyka i pomiar DKZ – darmowy webinar Valeo

person Adrian Januszkiewicz 7/04/2020

W nowym webinarze specjaliści firmy Valeo zajęli się tematyką diagnostyki dwumasowych kół zamachowych.

Dwumasowe koła zamachowe to wciąż rosnący segment rynku napraw. Kluczową rolę w tej kwestii pełni diagnostyka i umiejętność dokonywania poprawnych pomiarów. W trwającym pół godziny szkoleniu, ekspert techniczny Valeo, Krzysztof Szabłowski, objaśnia metody pomiaru oraz pokazuje, w jaki sposób można rozpoznać różnice w budowie kół dwumasowych. Jest to kluczowa umiejętność, gdyż różnice te wpływają na wynik dokonywanego pomiaru. Nie wszystkie koła można zatem diagnozować w ten sam sposób.

Szkolenie jest szczególnie polecane osobom zaawansowanym. Nie znajdziemy tam podstaw budowy DKZ oraz informacji na temat ich zastosowań (temu tematowi Valeo poświęciło osobne szkolenie).

 

Tym razem ekspert Valeo skupia się wyłącznie na elementach budowy kół dwumasowych, które mają bezpośredni wpływ na diagnostykę oraz metodologię pomiaru w celu prawidłowej oceny stanu DKZ. Pomaga określić, w których dostępnych na rynku kołach dwumasowych można wykonywać pomiar luzu skrętnego oraz przechyłu, a w których jest to niemożliwe ze względu na pewne szczegóły ich budowy.

 

Tam, gdzie pomiar jest możliwy, kluczowy okazuje się wybór odpowiedniej metody. Wpływ na jej wybór ma ustalenie, w jaki sposób w konkretnym przypadku realizowane jest połączenie pomiędzy masą pierwotną a wtórną koła. Rozróżniamy dwa powszechnie stosowane rozwiązania: wykorzystanie panewki lub łożyska tocznego.

 

Ze szkolenia Valeo dowiemy się, jak rozpoznać, które rozwiązanie zastosowano w konkretnym kole. W przypadkach, gdzie jest to szczególnie utrudnione pomoże tabela, przygotowana przez Valeo specjalnie dla uczestników szkolenia.

Przydatny gratis dla uczestników szkolenia

Każdy, kto weźmie udział w szkoleniu Valeo na temat diagnostyki i pomiaru DKZ, będzie mógł pobrać biuletyn techniczny, w którym oprócz informacji systematyzujących wiedzę przekazaną na szkoleniu, znajduje się tabela pomiarowa.

Pozwala ona ustalić dopuszczalny luz krawędziowy oraz kąt przechyłu każdego rodzaju koła zamachowego, a przez to znacznie uprościć proces identyfikacji i diagnostyki.

Pomiary DKZ w praktyce – jak sprawdzić, czy koło kwalifikuje się do wymiany?

Ekspert techniczny Valeo po wyjaśnieniu szczegółów dotyczących prawidłowości pomiaru DKZ, przechodzi od teorii do praktyki – prezentując, w jaki sposób wykonać pomiar. Jako rekwizyt służy jedno z najpopularniejszych na rynku kół dwumasowych.

 

W tym konkretnym przypadku, ważnym elementem, także mającym bezpośredni wpływ na pomiar, są podkładki cierne wewnątrz koła dwumasowego. Odpowiadają one za tłumienie drgań w określonym zakresie prędkości obrotowych.

 

Ekspert objaśnia przypadki, w których na podkładki należy zwrócić szczególną uwagę w czasie dokonywania pomiarów. Na koniec otrzymujemy także garść wskazówek montażowych dla prawidłowej wymiany DKZ.

 

Szkolenie Valeo na temat diagnostyki i pomiaru dwumasowych kół zamachowych można obejrzeć TUTAJ.

 

Dla osób, które nie brały dotąd udziału w szkoleniach online Valeo, wymagana jest rejestracja.

 

Więcej szkoleń online dotyczących dwumasowych kół zamachowych, jak i innych tematów technicznych można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).