Denso: nowe rozruszniki w ofercie | MOTOFAKTOR

Denso: nowe rozruszniki w ofercie

person Adrian Januszkiewicz 20/04/2018

Denso rozszerzyło program rozruszników dla klientów rynku wtórnego o 21 nowych numerów katalogowych.

Szczególny nacisk położono na europejskie modele samochodów wyposażone w układ start-stop. W pojazdach Jaguar Land Rover (JLR) z zaawansowanym, inteligentnym układem start-stop JLR, który zmniejsza zużycie paliwa średnio o 5 do 7 proc., montowany jest rozrusznik TS Denso z podwójną cewką, z dedykowanym pomocniczym akumulatorem do natychmiastowego ponownego uruchomienia silnika. Rozszerzenie zwiększa zakres pokrycia zastosowań dla większości rozruszników JLR dostępnych na rynku, zaczynając od pojazdów wyprodukowanych w 1996 r.

 

Dla pojazdów grupy VW wyposażonych w układ start-stop Denso wprowadziło wysokiej trwałości rozruszniki z zaawansowanym zazębieniem (AE), które są wyposażone m.in. w elektryczne szczotki o długiej żywotności i unikalny mechanizm sprężyny zębnika.

Technologia układów start-stop

Jako największy na świecie producent urządzeń obrotowych, Denso rozwija technologię start-stop od lat 80. XX wieku, będąc czołowym ekspertem w tej dziedzinie. W przypadku silników wyposażonych w układ start-stop czas ponownego uruchomienia silnika jest niezwykle istotny. Do uruchamiania silnika po odcięciu zasilania w paliwo i przed całkowitym zatrzymaniem silnika potrzebny jest unikalny układ rozruchowy. Denso opracowało 2 różne rozruszniki: rozrusznik PE oraz rozrusznik TS, które są w stanie uruchomić ponownie silnik przed jego całkowitym zatrzymaniem. Oznacza to, że rozrusznik nie musi czekać do momentu całkowitego zatrzymania się silnika na biegu jałowym, tak jak ma to miejsce w przypadku rozrusznika AE. Rozrusznik taki umożliwia kierowcy “zmianę decyzji” i uruchomienie silnika bez zauważalnej zwłoki. Rozrusznik TS Denso, w połączeniu z wysokowydajnym alternatorem i akumulatorem, a także układem odzysku energii hamowania, jest w stanie poprawić zużycie paliwa pojazdu o ponad 7 procent.

 

Program rozruszników i alternatorów Denso składa się obecnie z 392 numerów części (252 alternatorów i 140 rozruszników) i zapewnia 6276 zastosowań (3232 dla alternatorów i 3044 dla rozruszników). Więcej informacji na temat rozruszników i alternatorów Denso można znaleźć w e-katalogu producenta i w katalogu TecDoc.

 

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).