Denise Gray dołącza do zarządu Tenneco | MOTOFAKTOR

Denise Gray dołącza do zarządu Tenneco

person Adrian Januszkiewicz 8/02/2019

Tenneco informuje, że od 1 marca 2019 do zarządu spółki dołączy Denise Gray.

Dodatkowo Gray, będzie członkiem założycielem w zarządzie nowej spółki Powertrain Technology Company wraz z kilkoma obecnymi członkami zarządu Tenneco. Nowa spółka tworzona po przejęciu przez Tenneco firmy Federal-Mogul w 2018 r. pojawi się jeszcze w tym roku.

Cieszymy się, że możemy przywitać Denise, prawdziwego lidera biznesu w naszym zarządzie. Denise jest nie tylko odnoszącą sukcesy i szanowaną osobą wykonawczą, jest prawdziwym innowatorem w technologii motoryzacyjnej, prowadzącym globalne organizacje techniczne, które zmieniły branżę. Oczekuję, że Denise wniesie znaczący wkład w obecną organizację Tenneco i odegra kluczową rolę w tworzeniu nowego zarządu w tym roku. Gregg M. Sherrill prezes zarządu Tenneco

O Denise Grey

Gray jest obecnie prezesem LG Chem Michigan Inc. Tech Center w Troy w stanie Michigan, nadzorując północnoamerykańską filię południowokoreańskiego LG Chem. Wcześniej była wiceprezesem Powertrain Electrification w AVL List GMBH w Grazu, Austrii i Ameryce Północnej. Spędziła także 30 lat w General Motors, odgrywając coraz większą rolę, między innymi w kierowaniu działem Global Battery Systems Engineering, gdzie została uznana za “carycę bateryjną” i motor napędowy pojazdu Chevrolet Volt. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Kettering oraz tytuł magistra w dziedzinie technologii zarządzania inżynierią z Rensselaer Polytechnic Institute.

 

Gray zostanie nominowana do ponownego wyboru na corocznym spotkaniu akcjonariuszy w 2019 roku.

O przyszłej spółce Powertrain Technology Company

Po wyodrębnieniu firma będąca producentem układów napędowych będzie jedną z największych na świecie firm pure-play produkujących układy napędowe obsługującą rynki OE na całym świecie dzięki opracowanym rozwiązaniom dotyczącym oszczędności paliwa, mocy wyjściowej i kryteriów dotyczących zanieczyszczeń dla benzynowych, wysokoprężnych i zelektryfikowanych układów napędowych.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).