Delphi Technologies: podział na samodzielne firmy Powertrain i Aftermarket | MOTOFAKTOR

Delphi Technologies: podział na samodzielne firmy Powertrain i Aftermarket

person Joanna Piszcz 7/12/2017

We wtorek 5 grudnia 2017 firma Delphi Technologies powstała jako niezależne przedsiębiorstwo o wartości 4,5 miliarda USD obecne na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Nowa firma, wydzielona z Delphi Automotive, buduje siłę swojego dziedzictwa zapewniając zaawansowane układy napędowe pojazdów poprzez opracowanie rozwiązań z zakresu systemów spalania, elektryfikacji i oprogramowania oraz układów sterowania dla światowych producentów pojazdów i klientów rynku części zamiennych.

Posiadamy niezwykle dobrą pozycję, aby wspierać naszych klientów na całym świecie w spełnianiu zaostrzających się wymogów prawnych w zakresie oszczędności paliwa i emisji spalin. Obieramy drogę prowadzącą do pełnej elektryfikacji dzięki naszej kompleksowej ofercie rozwiązań technologicznych. Dysponujemy historią osiągnięć, z najlepszą w klasie strukturą kosztów i wyrównaną pod względem geograficznym produkcją z 20 zakładami produkcyjnymi i 12 centrami technicznymi na 3 kontynentach. Liam Butterworth Dyrektor Naczelny Delphi Technologies

 

Podział zakładał oddzielenie Delphi Technologies od Delphi Automotive, które stało się Aptiv (APTV), przedsiębiorstwem zajmującym się elektroniką motoryzacyjną i zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa.

 

5 tysięcy inżynierów Delphi Technologies skoncentruje się na rozwiązaniach dedykowanych dla pojazdów elektrycznych oraz silników spalinowych zarówno dla rynku samochodów osobowych i pojazdów komercyjnych, równocześnie spełniając przyszłe wymogi dotyczące napraw pojazdów poprzez rozbudowaną globalną sieć w segmencie części zamiennych.

Pomimo trwających ostatnio dyskusji na temat przyszłości silnika spalinowego, eksperci rynkowi przewidują, że około 95 proc. pojazdów na drogach wciąż będzie wyposażonych w takie silniki w roku 2025, aczkolwiek ze wzrostem stopnia elektryzacji. Oznacza to, że mamy możliwość dokonania znaczących zmian w wydajności pojazdów na drodze do całkowicie elektrycznego rynku. Kontynuujemy wprowadzanie innowacji na tym polu, co będzie obejmowało pojazdy elektryczne z systemami zarówno gazowymi, jak i elektrycznymi, takie jak rozwiązania łagodnej hybrydy. Liam Butterworth Dyrektor Naczelny Delphi Technologies

 

Delphi Technologies ma możliwości i portfolio by sprostać zaostrzanym przepisom dotyczącym rynku motoryzacyjnego, włączając wymóg redukcji emisji CO2 i kluczowych substancji toksycznych między 2005 a 2021r.; odpowiednio o 40 proc. i 60 proc.

 

Delphi Technologies posiada zrównoważoną strukturę przychodów, najlepszą w swojej klasie strukturę kosztów i doświadczone kierownictwo. Butterworth prowadził segment Powertrain od roku 2014 i obecnie przejmuje stery nowo utworzonej firmy z ponad 20 tysiącami pracowników, którzy przeniosą swoje najwyższe w branży umiejętności i wiedzę do sprawnego i wrażliwego środowiska ukierunkowanego na zaspokojenie potrzeb rynku i swoich klientów.

 

Źródło: Delphi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).