Delphi: nowa łagodna hybryda działająca na napięciu 48V | MOTOFAKTOR

Delphi: nowa łagodna hybryda działająca na napięciu 48V

person Joanna Piszcz 15/04/2016

Firma Delphi Automotive PLC zaprezentowała rozwiązanie dla pojazdów hybrydowych działających na napięciu 48V.

System został zaprezentowany na przykładzie samochodu Honda Civic, z silnikiem Diesla o pojemności 1,6 litra. Demonstracja miała miejsce podczas dorocznej prezentacji dla inwestorów. Technologia łagodnej hybrydy Delphi, działającej na napięciu 48V umożliwia „inteligentną” elektryfikację pojazdu. Dostosowana do potrzeb klienta architektura pojazdu maksymalizuje wykorzystanie 48-voltowych systemów elektrycznych, minimalizując przy tym wymagania w stosunku do silnika spalinowego. W efekcie uzyskuje się poprawę osiągów pojazdu przy jednoczesnym obniżeniu poziomów emisji CO2 o ponad 10 proc.

To nie tylko znaczący krok naprzód na drodze do ponownego odkrycia architektury elektrycznej dla pojazdów wykorzystujących dwa rodzaje napięcia; to także triumf oprogramowania. Takie inteligentne podejście do zasilania pojazdu, jego okablowania i zarządzania danymi nie tylko pozwala na poprawienie ekonomiki spalania ale także pozwala uzyskać światowej klasy wrażenia z jazdy, poprzez dodatkowe zasilenie aktywnych systemów bezpieczeństwa i ulepszenie łączności w pojeździe. Jeff Owens Dyrektor ds. Technologii w Delphi

 

To rozwiązanie pozwala producentom samochodów na wprowadzenie wielu, różnego rodzaju innowacyjnych rozwiązań, bez konieczności zwiększania pojemności silnika w celu uzyskania większej mocy. Ta technologia wykorzystuje to co inżynierowie nazywają „e-doładowaniem”, dla uzyskania większej zrywności pojazdu. W samochodzie demonstracyjnym Delphi uzyskano wzrost momentu obrotowego przy niskich obrotach średnio o 25 proc.

Według Owensa, Delphi będzie miało przewagę nad konkurencją jeśli chodzi o łagodne hybrydy działające na napięciu 48V, z uwagi na długą historię firmy w projektowaniu tego rodzaju systemów, własne oprogramowanie do sterowania pracą silnika oraz wiedzę i doświadczenie w dziedzinie architektury e/e.

Kupujący będą wybierać łagodne hybrydy działające na napięciu 48V ponieważ będą się one charakteryzować lepszymi osiągami; a producenci samochodów będą je oferować do sprzedaży ponieważ to pomoże im spełnić wymagania ustalone przez przepisy określające dopuszczalne normy emisji. Jeff Owens Dyrektor ds. Technologii w Delphi

 

Według badań rynkowych IHS, w przemyśle samochodowym, w następnej dekadzie można się spodziewać poważnego przesunięcia w tym kierunku. W 2025 roku, jeden na 10 samochodów sprzedawanych na całym świecie będzie łagodną hybrydą działającą na napięciu 48V. Szacuje się, że 11 milionów łagodnych hybryd działających na napięciu 48V pozwoli zredukować zużycie ropy o około 15 miliardów litrów przez okres użytkowania tej floty samochodów.

 

Według Departamentu Energii USA (DOE), wpływ, jaki dla bilansu CO2 będzie miało nie spalenie takiej ilości paliwa będzie równoważny skutkom, jakie miałaby nie wycięcie lasów o powierzchni stanu Nowy Jork lub całej Islandii.

 

Według DOE, jeśli chodzi o emisję gazów cieplarnianych, zaoszczędzenie takiej ilości paliwa będzie równoważne z zaoszczędzeniem 124 milionów baryłek ropy lub nie spaleniem 57 miliardów funtów węgla.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).