DEKRA: popularność EV to wyzwania dla specjalistów | MOTOFAKTOR

DEKRA: popularność EV to wyzwania dla specjalistów

person Adrian Januszkiewicz 22/02/2023

DEKRA zauważa, że rosnąca popularność samochodów elektrycznych niesie za sobą szereg wyzwań. W szczególności dla specjalistów motoryzacyjnych.

 

 

 

W związku z rosnącą popularnością „elektryków” w biznesie podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań dla elektromobilności urasta aktualnie do rangi jednego z najpoważniejszych wyzwań na rynku samochodowym. Jak widać, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach coraz chętniej sięgamy po „elektryki”, jednak poziom naszej wiedzy w kwestii budowy (w tym komponentów wysokiego napięcia – „high voltage”), eksploatacji i serwisowania aut elektrycznych wciąż jest niewystarczający. Aż 40% badanych w Barometrze Nowych Mobilności na pytanie, jak określa swój poziom wiedzy nt. elektromobilności udzieliło odpowiedzi „praktycznie nic nie wiem” lub oceniam „źle”. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest brak odpowiednich źródeł, z których można czerpać niezbędną wiedzę.

Poznaj elektromobilność z DEKRA

Odpowiedź na powyższy problem braku kompetentnych źródeł i rosnącą potrzebę edukacji społeczeństwa i biznesu w zakresie elektromobilności stanowią specjalistyczne szkolenia DEKRA Polska. Eksperci DEKRA wyprzedzają tendencje na rynku i wspierają rozwój e-mobilności poprzez szeroki wachlarz usług w całym łańcuchu wartości samochodów: od zatwierdzenia i homologacji typu, poprzez testy produktów i materiałów, aż po kompleksowe szkolenia z obszaru budowy, eksploatacji i serwisowania aut elektrycznych oraz innych nowoczesnych pojazdów.

 

Ostatnio szczególnym zainteresowaniem wśród szkoleń z zakresu elektromobilności cieszą się innowacyjne kursy kompetencyjne HiVo (High Voltage Vehicle Training) dla pojazdów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych ogniwami wodorowymi. W ramach zajęć, eksperci DEKRA pomagają poznać tajniki nowych technologii motoryzacyjnych, odsłaniają zasady ich budowy czy też późniejszego serwisowania. Dzięki nabytej wiedzy floty „elektryków” w firmach mogą funkcjonować efektywnie i z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Kursy HiVo łączą w sobie e-learning z elementami virtual learningu i edukacją „w warsztacie”. DEKRA miała już okazję prowadzić tego typu szkolenia certyfikacyjne dla czołowych rynkowych graczy.

 

Specjalne szkolenia HiVo opracowaliśmy w odpowiedzi na rosnący udział w runku pojazdów wysokonapięciowych oraz potrzebę firm zadbania o bezpieczeństwo pracowników poprzez wzrost ich świadomości i kompetencji z zakresu obsługi tychże pojazdów. Przedsiębiorstw z flotą „elektryków” jest coraz więcej na rynku, co widzimy po rosnącym zainteresowaniu kursami HiVo. Nasi eksperci mogą też szkolić diagnostów, mechaników czy specjalistów pomocy drogowej i przekazywać im wiedzą dotyczącą obsługi pojazdów wysokonapięciowych. W planach jest także współpraca ze specjalistycznymi szkołami zawodowymi i wspólna edukacja młodzieży – mówi Anna Jasik, szefowa Zespołu Doradztwa i Szkoleń, DEKRA Polska.

 

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: DEKRA Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).