Dębica ponownie ogranicza produkcję opon

Dębica ponownie ogranicza produkcję opon

person Joanna Piszcz 9/05/2023

Firma Oponiarska Dębica już drugi raz w tym roku zdecydowała o ograniczeniu produkcji opon.

Po raz pierwszy w tym roku Firma Oponiarska Dębica informowała o ograniczeniu produkcji opon na początku kwietnia tego roku. Zarząd spółki zdecydował wówczas, że prognozowana produkcja w 2023 r. będzie niższa o 2,52% w odniesieniu do opon do pojazdów osobowych i 4,14% w odniesieniu do opon do pojazdów ciężarowych w porównaniu do planów produkcyjnych na 2023 r.

 

Tymczasem 8 maja FO Dębica opublikowała raport bieżący, w którym czytamy, że zarząd spółki podjął decyzję o dalszym ograniczeniu produkcji w 2023 r.  Decyzja została podjęta w związku z dalszym spadkiem popytu zaobserwowanym na rynku europejskim, w tym rynku polskim, oraz w wyniku uzyskania od kluczowego klienta spółki, firmy Goodyear, informacji o zmniejszeniu zamówień na opony produkowane przez spółkę w pozostałej części bieżącego roku.

 

W wyniku ograniczenia produkcji prognozowana produkcja w 2023 r. będzie niższa o 6,76% w odniesieniu do opon do pojazdów osobowych w porównaniu do pierwotnych planów produkcyjnych na 2023 r. Ograniczenie produkcji opon może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki.

 

Pod koniec kwietnia FO Dębica podała oficjalnie wyniki finansowe za rok 2022 i IV kwartał ubiegłego roku. W całym 2022 r. przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 3,28 mld zł (wzrost o 39,9% r/r), EBIT zwiększył się o 54,4% do 78,6 mln zł, a zysk netto wyniósł 72,6 mln zł (wzrost o 70%).

 

Źródło: FO Dębica

 

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).