Das WeltAuto podsumowuje rok 2019 | MOTOFAKTOR

Das WeltAuto podsumowuje rok 2019

person Adrian Januszkiewicz 23/01/2020

W 2019 roku dealerzy Das WeltAuto odnotowali kolejny rekord sprzedaży – 23 531 samochodów, o ponad 17% więcej niż rok wcześniej.

To był zdecydowanie udany rok dla dealerów Das WeltAuto. Po raz kolejny udało się pobić rekord sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku o ponad 17% (wzrost o 4094 szt.)

To oczywiście wielki powód do radości, cały zespół zapracował na ten sukces. Bardzo się cieszymy, że z roku na rok Das WeltAuto rozwija się na polskim rynku. Dzięki temu coraz lepiej rozumiemy potrzeby naszych klientów, do których możemy jeszcze lepiej się dostosowywać i oferować coraz lepsze usługi, a na tym zależy nam najbardziej. Mieszko Hałas odpowiedzialny za samochody używane i remarketing w Volkswagen Group Polska

 

Najczęściej wybieranym modelem u dealerów Das WeltAuto była Skoda Octavia III. Tuż za nią na podium znalazły się jeszcze kolejno – Volkswagen Passat B8 oraz Skoda Fabia III. Średni wiek sprzedawanych aut to 3,8 lat, najchętniej klienci kupowali auta z roczników 2018, 2015 oraz 2016. Przeciętny samochód opuszczający salon Das WeltAuto miał przebieg na poziomie 69 283 kilometrów i wartość 60 600 zł. Warto jednak dodać, że dealerzy Das WeltAuto mają w swojej ofercie auta w różnych przedziałach cenowych. Tu warto zaznaczyć, że nieco ponad 20% klientów szukało i zdecydowało się na samochód do 30 000 złotych.

Na najmłodsze samochody decydowali się klienci z województw łódzkiego i wielkopolskiego, gdzie średni wiek sprzedanych pojazdów wyniósł 3,2 lata. Z kolei najstarszymi autami byli zainteresowani klienci z województwa lubelskiego, którzy wybierali średnio auta 5,5-letnie. Tam też średni przebieg sprzedanych samochodów był największy – ponad 100 tysięcy kilometrów. Niski przebieg był ważnym wyznacznikiem dla klientów z Pomorza. Decydowali się oni na auta ze średnim przebiegiem na poziomie 56 tysięcy kilometrów.

Klienci Das WeltAuto bardziej upodobali sobie auta z silnikami benzynowymi. Stanowiły one większą sprzedaż w 10 województwach. Diesle okazały się bardziej pożądane w województwach dolnośląskim, lubuskim, opolskim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

Kolor również miał wpływ na wybór auta. W tym przypadku klienci Das WeltAuto najczęściej decydowali się na klasyczne kolory – czarny, biały oraz srebrny.

 

Wśród 23 531 sprzedanych w 2019 roku samochodów, 8005 (34%) miało certyfikat Das WeltAuto.

O Das WeltAuto.

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, Škoda oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.

 

Das WeltAuto to również rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

 

Źródło: Das WeltAuto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).