Daniel Giroud nowym CSO w Bridgestone EMIA | MOTOFAKTOR

Daniel Giroud nowym CSO w Bridgestone EMIA

Od 16 marca br. Daniel Giroud obejmie po Riccardo Cichim stanowisko Chief Sales Officera w Bridgestone EMIA.

Ambicją Bridgestone jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w zakresie zaawansowanych rozwiązań mobilnych, a ogłoszona zmiana w składzie kierownictwa firmy ma być kolejnym krokiem w tym kierunku.

 

Z dniem 16 marca 2020 r. Riccardo Cichi, dotychczasowy Chief Sales Officer w Bridgestone EMIA, ustąpi ze stanowiska, które piastował przez 3 lata i dołączy do zespołu Bridgestone North America w analogicznej roli. Riccardo Cichiego zastąpi Daniel Giroud, który obecnie sprawuje funkcję VP Retail Operations Bridgestone EMIA oraz CEO i Prezesa First Stop Europe.

 

Giroud dołączył do Bridgestone EMIA w 2015 r. i od tamtej pory odgrywa kluczową rolę w strukturach sprzedaży. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w handlu, piastował liczne kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwach z wielu różnych branż, w tym pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego w Marionnaud France.

 

Na dotychczasowym stanowisku Giroud z powodzeniem odpowiadał za zwiększanie wyników Bridgestone EMIA w obszarze sprzedaży detalicznej, w tym wzrost ogólnej rentowności oraz opracowanie i wdrożenie strategii digitalizacji.

Jestem bardzo dumny z awansu na stanowisko CSO w Bridgestone EMIA, z radością będę zarządzał tym wyjątkowym zespołem. Dzisiejszy rynek jest pełen wyzwań, ale obfituje też w możliwości. Wiem, że jesteśmy gotowi, żeby je wykorzystać - mamy odpowiednich ludzi, produkty, rozwiązania i ambicje. Musimy stale rozwijać naszą strategię w obszarze oferowanych produktów, z uwzględnieniem opon i innowacyjnych technologii, które generują wartość dodaną, a także w pełni wykorzystać potencjał wiodących rozwiązań Webfleet Solutions.

- Daniel Giroud

W ostatnim czasie wytyczyliśmy kierunek strategicznych działań, które koncentrują się wokół opracowania i sprzedaży wysokiej jakości opon, wzmacniania naszych działań w zakresie rozwiązań i poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych, jakie otwiera dostęp do cyfrowej analizy danych. Nasza sieć sprzedaży detalicznej to czynnik, który gwarantuje nam sukces we wszystkich tych obszarach. Dlatego też decyzja o objęciu stanowiska CSO przez Daniela, który ma olbrzymie doświadczenie w obszarze handlu detalicznego w naszym regionie, to bardzo dobra wiadomość dla firmy. Daniel będzie nieocenionym wsparcie dla całej organizacji w realizacji naszego założenia, by stać się światowym liderem zaawansowanych rozwiązań mobilności.

CEO i Prezes Bridgestone EMIA - Laurent Dartoux

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).