Dalsza poprawa wyników finansowych Dębicy | MOTOFAKTOR

Dalsza poprawa wyników finansowych Dębicy

person Adrian Januszkiewicz 17/09/2019

Dębica S.A. zanotowała w H1 2019 przychody w wysokości prawie 1,1 mld zł, czyli o 10,1% wyższe w stosunku r/r.

Przychody w samym II kwartale tego roku wyniosły 495,6 mln zł, czyli były o 5,9% wyższe od wypracowanych w tym samym okresie rok wcześniej.

 

W pierwszym półroczu 2019 r. zysk EBIT wyniósł 74,6 mln zł, tj. był o 11,0% wyższy w ujęciu rok do roku. W samym II kwartale wynik EBIT wyniósł 15,8 mln zł, czyli był o 11,2% wyższy w porównaniu do II kwartału 2018 r.

 

W I półroczu 2019 r. zysk netto wyniósł 73,6 mln zł, czyli był o 8,8% wyższy w porównaniu do I półrocza 2018 r. Zysk netto wypracowany w II kwartale tego roku wyniósł 15,1 mln zł, co oznacza wzrost o 21,4% w porównaniu do II kwartału 2018 r.

 

Sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear po I półroczu 2019 r. stanowiła 90,0% sprzedaży ogółem, wobec 89,0% w analogicznym okresie 2018 r. Przychody ze sprzedaży do podmiotów niepowiązanych wyniosły 106,1 mln zł, a ich udział w przychodach ogółem wyniósł 10,0%.

 

W I półroczu 2019 r. koszty sprzedaży oraz ogólnego zarządu wyniosły 11,1 mln zł i były o 2 mln zł niższe niż w tym samym okresie 2018 r. Udział tych kosztów w wartości sprzedaży wyniósł 1,0% wobec 1,4% za I półrocze roku ubiegłego. Spadek kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu wynika głównie z obniżki kosztów wsparcia regionalnego.

 

Jednostkowe koszty produkcji były w I półroczu br. wyższe o 9,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

W I półroczu 2019 r. wydatki inwestycyjne Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. wyniosły 24,1 mln zł.

W II kwartale 2019 r. poprawiliśmy nasze wyniki finansowe i wypracowaliśmy zysk netto o 21,4% wyższy niż rok wcześniej, pomimo wymagającej sytuacji na rynku oponiarskim w całej Europie. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię i utrzymujemy konkurencyjną ofertę produktową z naciskiem na produkty z wyższych segmentów rynku. Leszek Szafran Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Źródło: Dębica S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).