DAF przedstawił jubileuszową edycję XG+ | MOTOFAKTOR

DAF przedstawił jubileuszową edycję XG+

Firma DAF Trucks przedstawiła specjalną wersję swojej ciężarówki XG+ z funkcjami premium, z okazji 75-lecia rozpoczęcia produkcji pojazdów ciężarowych.

Z okazji 75-lecia produkcji ciężarówek DAF Trucks, marka wprowadziła serię Specjalnej edycji DAF XG+. Model ten został wyposażony w najlepsze funkcje premium, aby zapewnić klientom niezapomniane doświadczenia za kierownicą. Firma DAF Trucks została założona w 1928 roku pod nazwą Hub van Doorne’s Machine Factory i od tamtej pory stała się jednym z czołowych producentów ciężarówek na rynku. Już w 1949 roku przedsiębiorstwo wprowadziło swoją pierwszą ciężarówkę DAF, która od razu zyskała uznanie klientów za swoją prostotę i funkcjonalność. Dzięki niewielkim modyfikacjom, klienci mogli dopasować pojazd do swoich indywidualnych potrzeb, co sprawiło, że marka DAF stała się synonimem innowacyjności i jakości w branży motoryzacyjnej.

DAF Trucks liczy sobie już 75 lat

Obecnie obserwujemy zupełnie nową rzeczywistość. Pojazdy DAF z najnowszej generacji nie tylko są efektywnymi i bezpiecznymi pojazdami ciężarowymi, ale także charakteryzują się wyjątkowym komfortem i przestronnością kabiny. Model XG+ z przestrzenią 12,5 m3 jest flagowym modelem marki DAF.

DAF XG+ to baza modelu specjalnej edycji stworzonej z okazji 75 lat produkcji ciężarówek DAF. Pojazd jest wyposażony w drugi najmocniejszy silnik PACCAR MX-13 (480 KM/355 kW), który można dodatkowo wyposażyć w hamulec silnikowy MX Engine Brake.

Dla zapewnienia maksymalnej wydajności, każdy pojazd jest wyposażony w kompletny zestaw elementów aerodynamicznych, w tym owiewki, osłony i fartuchy boczne. Dzięki systemowi DAF Digital Vision oraz kamerom cyfrowym Corner Eye (zainstalowanym standardowo), zapewnia to wyjątkową aerodynamikę oraz efektywność w zakresie zużycia paliwa.

Fot. DAF Trucks

Aby zapewnić maksymalny komfort, model z limitowanej edycji został wyposażony w ekskluzywne, podgrzewane fotele obrotowe wykończone skórzaną tapicerką. Wysokiej jakości system audio z ośmioma głośnikami i subwooferem ma zapewniać niezapomniane doznania dźwiękowe. Ponadto, w tej wyjątkowej wersji DAF-a XG jest również standardowo zamontowana leżanka o szerokości 80 centymetrów.

Każda ciężarówka z jubileuszowej serii jest wyposażona w zestaw dodatkowych udogodnień dla kierowcy, takich jak blokada nocna DAF Night Lock, kuchenka mikrofalowa, luksusowe dywaniki podłogowe oraz torba z gadżetami.

Pojazdy z limitowanej serii z okazji 75 lat produkcji ciężarówek DAF mają lakier w kolorze Silver Metallic, a charakterystyczne czarne i żółte paski nawiązują do jubileuszu marki. Dodatkowo, obudowane obręcze Alcoa Dura-Bright dodają elegancji całemu wyglądowi pojazdu.

Jubileuszowe DAF-y można już zamawiać. Dostawy mają być realizowane po sezonie letnim.

Źródło: DAF Trucks

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).