DAF i Goodyear łączą siły, aby wyłonić najlepszego kierowcę ciężarówki | MOTOFAKTOR

DAF i Goodyear łączą siły, aby wyłonić najlepszego kierowcę ciężarówki

person Adrian Januszkiewicz 27/09/2019

Już w najbliższy weekend (28-29 września) kilkunastu najlepszych europejskich kierowców ciężarówek przyjedzie do ośrodka testowego Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu.

Zmierzą się tam ze sobą w finale międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019. Mottem „Bądź najlepszy, jedź najlepiej” DAF – wspierany przez partnerów Goodyear i Dekra – promuje trudny i wymagający zawód kierowcy ciężarówek. Od marca do września, łącznie ponad 1000 kandydatów z około 900 firm z trzydziestu krajów Europy, a także Turcji i Rosji, rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszego kierowcy ciężarówki.

 

Do konkursu DAF Driver Challenge 2019 mógł przystąpić każdy pod warunkiem, że posiada pełne kwalifikacje do prowadzenia ciężarówki i czystą kartotekę. Po wstępnym procesie rejestracji online, obejmującym ocenę wiedzy drogowej i zrozumienia funkcjonowania pojazdów użytkowych, wybrani kierowcy zostali zaproszeni do udziału w krajowym finale. Najlepsi z nich będą reprezentować swój kraj w finałowych zmaganiach na szczeblu międzynarodowym. Polskę reprezentować będzie Kornel Grzybowski z Dolnego Śląska, który zawodowym kierowcą został w 2009 roku.

 

Podczas międzynarodowego finału konkursu DAF Driver Challenge 2019, zaplanowanego na ostatni weekend września, osiemnastu krajowych mistrzów zademonstruje swoje umiejętności prowadzenia pojazdów, świadomość bezpieczeństwa drogowego, a także znajomość branży transportowej. Wezmą oni udział w serii innowacyjnych i ambitnych warsztatów zaprojektowanych z myślą o przetestowaniu finalistów. Uczestnicy zasiądą za kierownicą nagradzanych pojazdów z serii DAF XF, CF i LF, wyposażonych w najnowsze opony Goodyear FUELMAX GEN-2KMAX GEN-2.

 

Jury, składające się z ekspertów w dziedzinie nauki jazdy, oceni każdego finalistę pod względem wiedzy technicznej dotyczącej pojazdów i opon, ekologicznej jazdy i znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zdolności manewrowania i innych kluczowych obszarów. W ten sposób wyłoni Mistrza DAF Driver Challenge 2019.

Goodyear i DAF kontynuują długoterminową współpracę rozwojową, koncentrującą się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług transportowych o wysokiej wydajności oraz doskonałych rozwiązań w zakresie mobilności. Szczególną satysfakcję przynosi nam udział w międzynarodowym konkursie DAF Driver Challenge 2019, promującym wymagający zawód kierowcy ciężarówek. Celem Goodyear jest jak największe ułatwienie życia kierowcom i ich codziennej pracy. Osiągamy to dzięki unikalnej, dostosowanej do potrzeb klienta ofercie Goodyear Total Mobility dla flot. Obejmuje ona wysokiej jakości opony i ich inteligentny monitoring, a także rozwiązania w zakresie zarządzania ogumieniem w celu utrzymania go w doskonałym stanie. Ofertę dopełniają usługi serwisowe świadczone przez ogólnoeuropejską sieć TruckForce, która pomaga utrzymać pojazdy ciężarowe w ruchu. W ten sposób przyczyniamy się do maksymalizacji czasu sprawności i poprawy bezpieczeństwa kierowców, a także podnosimy ich komfort, umożliwiając im doskonalenie się w pracy. Maciej Szymański dyrektor ds. marketingu opon użytkowych Goodyear w Europie

 

Finał międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019 odbędzie się na torze testowym Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu. Tor, niegdyś homologowany do testów Formuły 1, ma długość 3 960 metrów. Obecnie jest wykorzystywany do szeroko zakrojonych testów opon osobowych i ciężarowych, które pomagają zapewnić wysoki poziom osiągów i wydajności na mokrych i suchych drogach. Finaliści wezmą udział w dziewięciu różnych warsztatach technicznych i obsługowych.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).