Czujniki ABS – nowość w ofercie Textar | MOTOFAKTOR

Czujniki ABS - nowość w ofercie Textar

person Redakcja 8/10/2019

TMD Friction, właściciel marki Textar, rozszerza swoją ofertę o czujniki ABS.

W Polsce od 2006 roku obowiązują przepisy, zgodne z dyrektywą europejską, mówiące o obowiązkowym wyposażeniu nowych samochodów w układ ABS, który nie dopuszcza do zablokowania kół podczas hamowania. Dziś, biorąc pod uwagę średnią wieku parku zarejestrowanych pojazdów, korzysta z niego na co dzień niemal każdy kierowca. Bez wątpienia przyczynia się to do systematycznej poprawy bezpieczeństwa na drodze. Od 2014 roku, kolejnym obowiązkowym systemem poprawiającym bezpieczeństwo na drodze jest ESP, układ zapobiegający poślizgowi pojazdu.

Jako producent materiałów ciernych przykładamy dużą wagę do kompleksowych rozwiązań wpływających na drogę zatrzymania pojazdu. W naszej ofercie znajdują się między innymi tarcze hamulcowe ze zintegrowanym pierścieniem czujnika ABS. Bardzo istotne przed wymianą jest sprawdzenie, czy pierścień magnetyczny w łożyskowaniu tarczy nie jest uszkodzony. Wystarczy prosty w użyciu tester, który przykładamy do łożyska koła i w okienku kontrolnym możemy to sprawdzić. Joanna Krężelok Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce

 

Textar nie poprzestaje jednak tylko na tarczach z pierścieniem ABS. Do oferty wprowadzono właśnie nową grupę produktów – czujniki ABS. Na początek to ponad 300 referencji. Dzielą się one na dwa podstawowe typy: pasywne i aktywne (wymagające zasilania).

 

Czujniki pasywne możemy mierzyć multimetrem, a aktywne przeznaczonym do tego testerem lub oscyloskopem. Multimetr mógłby uszkodzić czujnik aktywny. Przewagą czujników aktywnych nad pasywnymi jest przede wszystkim to, że umożliwiają pomiary prędkości koła już od momentu ruszenia, w obu kierunkach. Konstrukcja czujnika aktywnego jest mniejsza i lżejsza. Po 2002 roku większość samochodów jest już wyposażona w czujniki aktywne.

 

Na etykiecie każdego pudełka – w charakterystycznym żółtym kolorze – znajduje się piktogram określający kategorię produktu oraz informacja z podstawowymi parametrami. Należy pamiętać, że obecnie do jednego modelu pojazdu mogą być zastosowane różne układy hamulcowe, tak samo czujniki ABS. Dużym ułatwieniem we właściwym doborze referencji jest multimedialna aplikacja Textar Brakebook z bazą numerów seryjnych i czytnikiem kodów QR.

 

Źródło: TMD Friction

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).