Czujnik ciśnienia doładowania DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Czujnik ciśnienia doładowania DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2019

W ofercie DT Spare Parts dla pojazdów użytkowych pojawił się czujnik ciśnienia doładowania o numerze produktowym 2.27172.

Czujnik ciśnienia doładowania 2.27172 ze zintegrowanym czujnikiem temperatury umożliwia szybki oraz dokładny pomiar ciśnienia i temperatury powietrza dolotowego. W ten sposób wspiera dokładną kontrolę ilości paliwa i optymalizację nieprzetworzonych emisji.

Porady i triki

Najpierw należy sprawdzić szczelność układu doładowania i odczytać wartości ciśnienia z jednostki sterującej. Następnie zdemontować czujnik, sprawdzić miejsce montażu i wyczyść je. Następnie zamontować czujnik z określonym momentem. Ułożyć kable elektryczne luzem. Jeśli wtyczka nie ulegnie uszkodzeniu lub utlenieniu, zainstalować ją.

 

Test działania przebiega następująco: Sprawdź wartości ciśnienia za pomocą testera diagnostycznego. Jeśli nie zainstalowano kondensatora przeciwzakłóceniowego dla czujnika, można go zamontować w celu zwiększenia jego trwałości.

 

Budowa czujnika ciśnienia doładowania:

 

1. Obudowa zewnętrzna
2. Element ceramiczny
3. O-ringi
4. Czujnik temperatury obudowy
5. Czujnik temperatury
6. Mosiężna obudowa
7. O-ring
8. Rurki termokurczliwe
9. Zaślepka
10. Złącze

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).